„Galingesni už F-16.“ Ukrainos danguje  ()

Galės būti Ukrainos oro erdvėje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija nusprendė įšaldyti pagalbą Ukrainai, įskaitant techninės paramos naikintuvams F-16 sustabdymą.

Aviacijos ekspertas ir Valstybinės aviacijos tarnybos visuomeninės tarybos narys Bohdanas Dolinca „Espresso“ sakė, kad, nepaisant tokio JAV žingsnio, Ukraina turi alternatyvą, t. y. naikintuvų tiekimą iš Europos šalių.

„Pirmiausia tai galėtų būti apie naikintuvai „Mirage“, kuriuos šiandien Prancūzija palaipsniui pradeda naudoti. Šie lėktuvai savo charakteristikomis prilygsta F-16, kuriuos gavo Ukraina. Tačiau yra ir modernesnių orlaivių, nes šiandien Prancūzijoje, be „Mirage“, pagrindinis kovinis orlaivis yra „Rafale“. Visos užduotys, kurias anksčiau atlikdavo „Mirage“, dabar perduodamos „Rafale“, – pabrėžė jis.

[EU+Kuponai] Pasaulinė premjera. Aukščiausios klasės monitoriai žaidimams, pramogoms ir darbui. Ribotas kiekis (Video)
8519 1

Pasaulinė premjera!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „KTC A32Q7 Pro“ - portabilus Android 4K ekranas

2) „KTC H27S25E“ - 27 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „KTC H27P22S“ - 27 colių, 4K, 160Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Be Prancūzijos, naikintuvų turi ir Jungtinė Karalystė. Lėktuvai „Eurofighter Typhoon“ turi radarus, kurių kai kurios versijos yra galingesnės nei Ukrainos gauti F-16. Be to, „Eurofighter“ kovinis nuotolis siekia beveik 1 400 km, o F-16 – tik 550 km.

„Europoje vis dar yra švediškų „Gripen“ naikintuvų, t. y. JAS 39 „Gripen“, kurie taip pat atitinka šiuolaikinių F-16 modifikacijų lygį, netgi pažangesnių nei tie, kurie buvo pateikti Ukrainai. Tačiau iki šiol pagamintas tik nedidelis skaičius „Gripen“ lėktuvų. Norint, kad Ukraina gautų papildomų tokių lėktuvų, reikės juos pagaminti, o tai gali užtrukti kelerius metus. Tai reiškia, kad  pereiti prie „Gripen“ nebus greitas procesas“, – pridūrė aviacijos ekspertas.

 

Tuo pat metu, jei kalbėtume apie „Mirage“ lėktuvų ir jų įgulų apmokymus, Dolinca mano, kad tai užtruks 6 – 8 mėnesius, po kurių naikintuvai galės būti Ukrainos oro erdvėje. Tiek pat laiko reikia ir „Rafale“ bei „Typhoon“, tačiau apie jų panaudojimą kol kas nekalbama.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(33)
(2)
(31)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()