Dar vienas konfliktas. Prašo Rusijos įsikišti. „Artimiausiomis dienomis“  ()

Pasiūlė surengti aukšto lygio susitikimą su Rusijos valdžia.


Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas
Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas
© Medija centar Beograd (CC BY-SA 3.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Milorad_Dodik_2016-mc.rs.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kai kuriems Rusija yra agresorė, sėjanti neramumus visoje Europoje, jiems ji yra patikima šalis, galinti veikti kaip taikdarė. Būtent šiame tarpininko vaidmenyje Kremlių mato Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas. Politiko ieško Bosnijos ir Hercegovinos federalinė prokuratūra, o pats Dodikas tikisi, kad Rusija jį išgelbės nuo bėdų.

Reaguodamas į Bosnijos prokuratūros sprendimą, Bosnijos serbų lyderis pagrasino prašyti Rusijos valdžios blokuoti JT tolesnę ES taikos palaikymo misijos Bosnijoje EUFOR operaciją.

„Prašysiu Rusijos tai vetuoti ir neleisti tolimesnio jos buvimo“, – sakė Dodikas. 

Jis apkaltino EUFOR piktnaudžiaujant JT mandatu ir paklusus Sarajevo valdžios įsakymams, kuriuos jis vadina antiserbiškais.

[Pasaulinė premjera!] EU+kuponai. Nerealių kainų ir neregėtų galimybių išmanieji belaidžiai siurbliai. Namai bus idealiai švarūs
4706 1

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „JIGOO V700“ - 250W belaidis dulkių siurblys su išmaniąja stotele

2) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Misijos uždavinys – užtikrinti Bosnijos ir Hercegovinos gyventojų saugumą ir įgyvendinti 1995 m. Deitono ir Paryžiaus susitarimų, kuriais baigėsi karas buvusioje Jugoslavijoje, nuostatas. Tai apima Bosnijos ir Hercegovinos sienų apsaugą ir paramą Tarptautiniam baudžiamajam tribunolui buvusiai Jugoslavijai ieškant serbų karo nusikaltėlių.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, kurią cituoja „Reuters“, pranešė, kad Dodikas pasiūlė surengti aukšto lygio susitikimą su Rusijos valdžia, kad būtų aptarta esama situacija. Tikimasi, kad jis įvyks artimiausiomis dienomis. Dodikas išreiškė nuomonę, kad „Bosnija ir Hercegovina yra nesėkminga, kaip ir Jugoslavija“.

Dodikas nuteistas kalėti vienerius metus

 

Trečiadienio (kovo 12 d.) rytą Bosnijos ir Hercegovinos prokuratūra nurodė suimti Dodiką ir kelis jo bendražygius. Visi jie turi būti pristatyti apklausai atliekant tyrimą dėl „puolimo prieš šalies konstitucinę santvarką“. Tai susiję su praėjusią savaitę priimtais reglamentais, kuriais de facto Bosnijos ir Hercegovinos Serbų Respublika nepatenka į federalinių teismų, prokurorų ir policijos kompetenciją.

Ginčijamų nuostatų priėmimas buvo reakcija į vasario pabaigoje paskelbtą Bosnijos teismo nuosprendį, kuriuo Dodikui buvo skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė ir šešerių metų draudimas eiti valstybės pareigas už trukdymą įgyvendinti Tarptautinės bendruomenės vyriausiojo įgaliotinio Bosnijoje ir Hercegovinoje, prižiūrinčio 1995 m. taikos susitarimo nuostatų įgyvendinimą, sprendimą.

 

Dodikas atmetė teismo nuosprendį, pavadinęs jį „antiserbišku“, o patį arešto orderį – „politiniu sprendimu“. Bosnijos Serbų Respublikos lyderis ne kartą buvo apkaltintas veiksmais, keliančiais grėsmę destabilizuoti ir net išardyti Bosnijos ir Hercegovinos federaciją. Pastarosiomis dienomis Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas išreiškė solidarumą Dodikui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(39)
(-30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()