Gynybos ministerija patvirtino. „2027 prasidės karinė invazija“ (Video) ()
Civilinis laivynas vis dažniau naudojamas karinėms reikmėms.
© Stop kadras | https://x.com/OedoSoldier/status/1900097444165415294
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taivano gynybos ministerija įvardijo, kad 2027 m. greičiausiai prasidės Kinijos invazija į salą.
Tai praneša „Bloomberg“.
Taivano gynybos ministerija pažymėjo šią datą dokumente, paskelbtame siekiant informuoti įstatymų leidėjus apie artėjančias karines pratybas, kuriose bus imituojamas Kinijos kariuomenės išpuolis.
Be to, šią vasarą pratybų trukmė padvigubės – iki dešimties dienų.
Per pastarąjį dešimtmetį jokiuose ankstesniuose didžiausių Taivano metinių pratybų planuose nebuvo nurodyti konkretūs galimos Kinijos invazijos metai.
Nepaisant to, Taivano gynybos ministras Wellingtonas Koo susilaikė nuo tikslaus galimos agresijos termino įvardijimo.
Šių metų pratybų sutelkimas į 2027 m. gali būti politinė taktika, siekiant išeiti iš aklavietės Taivano parlamente, kur opozicinės partijos meta iššūkį tam tikroms karinėms išlaidoms.
|
„Tai gali priversti opozicines partijas ir visuomenę suprasti, kad karinio biudžeto didinimas yra neatidėliotinas reikalas“, – sakė žmogaus teisių grupės „Formosa Defense Vision“ direktorius Jackas Chenas.
JAV pareigūnai pernai pareiškė, kad Kinija ruošiasi įsiveržti į Taivaną iki 2027 m., motyvuodami aktyviu Pekino naikintuvų, karo laivų kaupimu ir planais padvigubinti balistinių ir sparnuotųjų raketų arsenalą.
Pastaruoju metu sparčiai auga PLA karinio jūrų laivyno karių išlaipinimo pajėgumai, ypač dėl aktyvaus universalių desantinių laivų-dokų, didelių desantinių laivų, mažų laivų flotilės plėtros, taip pat dėl civilinių baržų ir keltų naudojimo.
Nuo 2015 m. visos Kinijos laivų statybos įmonės privalo projektuoti ir statyti transporto laivus pagal karinius standartus.
Civilinis laivynas vis dažniau naudojamas slaptiems kariuomenės judėjimams Kinijos viduje, taip pat karinių pratybų metu.
Pekinas neseniai išbandė naujus pagalbinius laivus, skirtus šarvuotoms transporto priemonėms iš civilinių baržų iškrauti tam neparengtose pakrantėse. Šis sprendimas skirtas ženkliai išplėsti civilinio laivyno panaudojimo galimybes karinėse operacijose.
PLA海軍の新型桟橋船 https://t.co/MrbIJWCojN pic.twitter.com/PUK66YhMyS
— OedoSoldier (@OedoSoldier) March 13, 2025
Masinė tokių laivų statyba Kinijos laivų statyklose prasidėjo 2024 metų pradžioje. Jie atlieka pagrindinį vaidmenį naujoje amfibijų koncepcijoje, užtikrindami greitą sunkiosios technikos permetimą tiesiai į krantą.
Šių laivų laivagalyje yra didelė atvira platforma, skirta priimti įrangą ir krovinius iš kitų laivų. Pagal dizainerių planą į laivą pakrauti šarvuočiai pravažiuoja jo korpusu ir iš jo iškeliauja per ištraukiamą iki 120 metrų ilgio rampą.
Paskelbta vaizdo medžiaga rodo, kad ši konstrukcija leidžia išvengti sunkiai priplaukiamų pakrantės vietų. Technika iš karto nuleidžiama ant tvirtos žemės, o tai žymiai pagreitina karių dislokavimą.
Pagrindinis šių laivų bruožas yra galimybė gauti įrangą tiesiai iš įprastų krovininių laivų, o tai praplečia jų taikymo scenarijus ir padidina amfibinių operacijų lankstumą.
Kitas svarbus konstrukcinis elementas – ištraukiamos atramos, užtikrinančios laivo stabilumą artėjant prie kranto. Jos sumažina siūbavimą, leidžia veikti net nepalankiomis oro sąlygomis.
Tiesą sakant, pasiekęs krantą laivas transformuojasi į laikiną prieplauką.
![[ŽT] „Pirmą kartą per 5 metus.“ Dar viena šalis gali grasinti panaudoti branduolinį ginklą (Foto)](/photo/202406/21/18/thumb_522375__1.jpg)