„Tai siaubingas ginklas.“ Pasipylė kritika iš Vokietijos. „Neaišku, kam Lietuva nori jas panaudoti“  (1)

„...etiškas elgesys praranda svarbą.“


Sprogimo momentas
Sprogimo momentas
© Department of Foreign Affairs and Trade, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Landmine_explosion,_2009._Photo-_AusAID_(10707886583).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sueddeutsche Zeitung“ paskelbė tekstą apie Lenkijos ir Baltijos šalių planus pasitraukti iš Otavos konvencijos. Vokiečių dienraščio korespondentės nuomonė priešpėstinių minų tema visiškai prieštarauja lenkų generolo ir analitiko teiginiams.

Tekste kalbama ir apie Lietuvos pasitraukimą iš Kasetinių šaudmenų uždraudimo konvencijos (parlamentas dėl to balsavo 2024 m.). Otavos konvencijos kontekste buvo pabrėžta, kad ji netaikoma prieštankinėms minoms, kurias, be kita ko, turi Lenkija.

[EU+Kuponai] „March Mega“ išpardavimas! Mažiausios kainos + prizai. Kavos aparatai, el. dviračiai, monstrinės energijos stotelės ir kt. (Video)
6472 4

„March Mega Sale“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-03-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Lucky draw“ žaidimas, prizai ir kt.

1) „HiBREW H10A“ - kavos aparatas

2) „Touroll S2“ - sulankstomas el. dviratis

3) „FOSSiBOT F3600 Pro“ energijos stotis - 3600W, 3840Wh, padidinama iki 11520Wh, APP ir kt.

Išsamiau

„Suprantama, kad šios šalys labiau susirūpinusios savo saugumu nei kitos NATO narės, kurios yra toli nuo Rusijos. Tačiau neaišku, kam Lietuva nori panaudoti kasetinius sprogmenis“, – rašė „Sueddeutsche Zeitung“ korespondentė Viktoria Grossmann.

Priešpėstinės minos buvo įvardijamos kaip „siaubingas ginklas“, kurio šiuolaikiniame pasaulyje nederėtų naudoti. Pasak Vokietijos dienraščio korespondentės, jos nėra būtinos norint efektyviai gintis nuo Rusijos, o planai grąžinti jas į Lenkiją ir Baltijos šalis  buvo atmesti dėl politinių sumetimų.

 

„Visose keturiose šalyse vyksta politinis ginčas dėl geriausios gynybos strategijos. Tokioje situacijoje etiškas elgesys praranda svarbą“, – pridūrė ji.

Tačiau Lenkijos kariškiai ir analitikai laikosi visiškai kitokios nuomonės. Buvęs sausumos pajėgų vadas generolas Waldemaras Skrzypczakas interviu metu pareiškė, kad susidūrus su priešu – Rusija, sprendimas atsisakyti Otavos konvencijos būtų visiškai pagrįstas.

Jarosławas Wolskis, Lenkijos gynybos analitikas, viename iš savo įrašų X platformoje pareiškė, kad „priešpėstinėms minoms nėra pakaitalo“.

 

Otavos sutartis draudžia naudoti daugelio rūšių priešpėstines minas. Į ją įtrauktos ir paprastos minos su slėginiu saugikliu, žinomos nuo I ir II pasaulinių karų ir minos su judesio jutikliu bei išsklaidančios minos, naudojamos artilerijos ar raketų sviediniuose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(63)
(16)
(47)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)