„Nustebino JAV ir Rusiją.“ Netikėta šalis. Gavo hipergarsinių ginklų (Foto) ()
Prancūzija paskelbė apie karinių išlaidų didinimą ir naujų galingų hipergarsinių ginklų kūrimo programas, kurios apsaugos ne tik šalies piliečius, bet ir visą Europą nuo imperialistinių Rusijos, o gal ateityje net ir JAV planų.

© Ekrano kopija | https://x.com/xaviervav/status/1673590434990374913/photo/1
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Prancūzijos kariuomenė paspartino galingų hipergarsinių ginklų bandymus. Šalis prisijungia prie elitinės šalių grupės, kuri turi moderniausių raketų, kurios įsibėgės iki beveik 6000 km/val. ir gabens branduolines galvutes. Tokie ginklai galės atakuoti priešo teritorijoje esančius taikinius praėjus vos kelioms minutėms po priešo agresijos.
Šiuo metu kariuomenė ruošiasi išbandyti antrąjį hipergarsinio sklandytuvo VMaX-2 demonstratorių (Véhicule Manœuvrant eXpérimental). Įdomu tai, kad dėl Donaldo Trumpo planų galimai išardyti NATO ir apriboti Europos karinę paramą Prancūzijos kariuomenė, gamindama hipergarsinius ginklus, nenaudos iš JAV gautų technologijų, kad netaptų priklausoma nuo JAV.
France yesterday tested its first ever hypersonic glide vehicle or HGV known as #VMAX https://t.co/cemk2xaBPD pic.twitter.com/Z4polxMZqd
— Xavier Vavasseur (@xaviervav) June 27, 2023
|
Todėl naujausiame hipergarsinio sklandytuvo VMaX-2 bandyme bus naudojama prancūziška, o ne amerikietiška raketa.
Šis sprendimas sukėlė didžiulę diskusiją Vašingtone ir nerimą Maskvoje
„Daugelis šalių aprūpina save tokiomis technologijomis, turime visas kompetencijas jas įgyvendinti: negalime ilgiau laukti“, – argumentavo buvusi Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų ministrė Florence Parly, nurodydama, kad reikia neatsilikti nuo pasaulinių galių, tokių kaip Rusija, Kinija ir JAV.
The next test of VMaX hypersonic glider will be done with a French probe rocket and not USA.the VMAX-2 demonstrator will be an opportunity for to demonstrate the ability to design,build & fly in flight at hypersonic speeds a complex vehicle equipped with a new » piloting system pic.twitter.com/rymWWAoLcU
— Valhalla (@ELMObrokenWings) March 23, 2025
Programa, kuriai vadovauja „ArianeGroup“, bendradarbiaudama su Nacionaliniu aeronautikos tyrimų ir studijų biuru (ONERA), siekė sukurti demonstracinį aparatą, galintį skristi didesniu nei 5 machų greičiu (apie 6 174 km/val.), kuris buvo pasiektas per pirmąjį bandymą 2023 m. birželio mėn. Ši sėkmė atvėrė kelią tolesniam darbui, ir tikimasi, kad VMaX-2 bus kitas žingsnis į priekį.
Hipergarsinių technologijų srityje šalis nėra naujokė. Jau septintajame dešimtmetyje MINERVE ir VERAS (Véhicule Expérimental de Recherches Aérothermodynamiques et Structurales) projektų dėka šalis buvo hipergarsinių ginklų tyrimų priešakyje.
Tačiau abiejų projektų buvo atsisakyta dėl finansavimo stokos ir techninių sunkumų, pavyzdžiui, trūkus tinkamų medžiagų.
Tačiau dabar technologijos pažengė į priekį ir Prancūzija nenori eikvoti šio potencialo.
Didėjančios karinės konkurencijos eroje hipergarsinės technologijos tampa technologinės ir karinės galios simboliu. Hipergarsinių transporto priemonių suteikta galimybė greitai ir nenuspėjamai smogti gali gerokai sustiprinti Prancūzijos atgrasymo doktriną.