„Duotas leidimas numušti.“ Į Latviją įsiveržė Rusijos oro pajėgos (Video) ()
Suteikia teisę tam tikrais atvejais panaudoti sprogmenis.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=I5k8m9y_JOk&t=58s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Latvijos policijai suteikta teisė priverstinai nutupdyti arba numušti bepiločius orlaivius, kad būtų užkirstas kelias galimai atakai.
Atitinkamas Policijos įstatymo pataisas ketvirtadienį, kovo 27 d., galutiniu svarstymu priėmė Latvijos Seimas, praneša LSM.
Pataisoms be diskusijų pritarė 76 deputatai, 6 buvo prieš. Įstatymas įsigalioja nuo jo priėmimo momento.
Dabar teisėsaugininkai turės teisę specialiomis priemonėmis sustabdyti nuotoliniu būdu valdomo įrenginio (drono) judėjimą ore, vandenyje ar ant žemės, jei tai kelia grėsmę visuomenės saugumui, žmonių gyvybei ar sveikatai, saugomiems ar ypatingos svarbos infrastruktūros objektams.
|
Tai bus leidžiama, jei dronas bus naudojamas neteisėtai arba kilus įtarimų dėl galimos nusikalstamos veikos.
Iki šiol Latvijoje, kilus galimai grėsmei, nutupdinti ar numušti bepiločius orlaivius galėjo tik pasieniečiai ar kariškiai.
Policija turėjo techninių galimybių identifikuoti bepiločius orlaivius, jų maršrutą ir aukštį bei juos skraidinančio operatoriaus buvimo vietą, tačiau neturėjo teisinių galimybių jų paimti, sunaikinti ar priversti nusileisti. Net jei dronai kėlė grėsmę visuomenės saugumui ir kritinei infrastruktūrai.
Įstatymo pakeitimai taip pat suteikia policijai teisę tam tikrais atvejais panaudoti sprogmenis.
Primename, kad praėjusių metų rugsėjo 7 dieną Latvijoje, Rezeknės rajone, nukrito Rusijos bepilotis „Geran-2“ („Shahed-136“). Šalies ginkluotosios pajėgos sekė drono skrydį ir nustatė jo katastrofos vietą.
Latvijos saugumo pajėgos veikė pagal nustatytas procedūras, įskaitant NATO vadovybės informavimą.
Latvija pasirašė sutartį su „Origin Robotics“ sukurti specializuotą sistemą, galinčią aptikti, sekti ir neutralizuoti priešo dronus. Šiuo strateginiu žingsniu siekiama stiprinti šalies gebėjimus apsaugoti svarbiausią infrastruktūrą ir užtikrinti oro erdvės saugumą.