Rusų siaubas. F-16 pradėjo nepaprastas ELINT misijas. „Pasiekiam ten, kur priešas jautėsi saugus“  ()

Kaip tai įmanoma? Juk F-16 paprastai nesiveržia giliai į Rusiją.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Staff Sgt. Cherie A. Thurlby (Public Domain) | https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:F-16_Fighting_Falcon.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-03-30 Rusų siaubas. F-16 pradėjo nepaprastas ELINT misijas. „Pasiekiam ten, kur priešas jautėsi saugus“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos F-16 tapo siaubu ne tik rusų pilotams, bet ir kariams, kurie iki šiol ramiai sėdėjo užnugaryje ir dirbo gana saugų darbą. Kaip paaiškėjo, naikintuvai buvo aprūpinti ginklais, kurie gali ne tik sunaikinti tiesioginius taikinius, bet ir rinkti svarbią informaciją toli už mūšio linijų.

Iki šiol daugumą naikintuvų F-16 misijų gaubė paslaptis. Tiesa, rusai, be kita ko, skleidė savo pasakas apie šių lėktuvų numušimą ir pakilimus iš Lenkijos oro uostų, tačiau tik interviu su vienu iš Ukrainos pilotų parodė, kokiu velnišku ginklu jie tapo patyrusių pilotų rankose.

Rusai nebus laimingi. Neeilinė naikintuvo F-16 misija

Iš socialiniuose tinkluose paskelbto pokalbio, be kita ko, galima sužinoti apie F-16 efektyvumą kovojant su bepiločiais orlaiviais ar gaudant Rusijos lėktuvus, tačiau ekspertų dėmesį patraukė visai kas kita. Kaip prisipažino ukrainiečių pilotas, šie lėktuvai naudojami ir neįprastoms žvalgybos operacijoms. Ir visa tai dėka specialios įrangos, kuri leidžia vykdyti ELINT misijas, t. y. rinkti svarbią informaciją apie priešo sistemas. 

[Mega pasiūlymas+Vokietija] Tik 35,99€ už 21V 2in1 suktuką ir grąžtą su 2 baterijomis, greičių pasirinkimu, LED šviesomis ir t. t.
3543 1

Fantastiškai gera kaina

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Aukščiausia kokybė ir panaudojimo galimybės

Išsamiau

Kaip tai įmanoma? Juk F-16 paprastai nesiveržia giliai į Rusiją.

F-16 įrengti specialūs įrenginiai, galintys analizuoti priešo radarų signalus, kuriais priešas juos nustato. Lėktuvas, skrodžiamas radaro signalo, gali ne tik išsiaiškinti, kad priešas jį stebi, bet ir nustatyti, iš kur sklinda signalas ir taip padėti surasti Rusijos radiolokacines stotis. Ir tikrai netoli jų yra keletas priešlėktuvinių sistemų.

 

„Šis dvigubas vaidmuo išryškina evoliucinį Ukrainos oro strategijos pobūdį, kuriuo siekiama maksimaliai išnaudoti jos ribotus išteklius“, – rašoma leidinyje „Bulgarian Military“, kuriame teigiamai vertinama Ukrainos taktika.

Kaip F-16 lydi Rusijoje pagamintus lėktuvus

Pasak ekspertų, dėl sunkaus F-16 darbo dažniausiai pavyksta nusitaikyti į Rusijos S-400 raketų paleidimo įrenginius – tikrą kiekvieno piloto terorą. Kai jau žinomos tikslios jų vietos, dronai arba HIMARS paleidimo įrenginiai gali pradėti veikti. Nors kol kas neatskleidžiama, kokią įrangą naudoja Ukrainos pajėgos, ekspertai mano, kad tai greičiausiai AN/ALQ-131.

 

„Nors šis modulis daugiausia naudojamas priešo radarui trukdyti, jį galima sukonfigūruoti taip, kad palaikytų ribotas ELINT galimybes, nors jai trūksta visapusiškų specialiai sukurtų žvalgybinių orlaivių galimybių. Kitos galimos sistemos apima pažangias nukreipimo sistemas su signalų žvalgybos galimybėmis“, – rašoma leidinyje.

Interviu žiniasklaidai Ukrainos pilotas taip pat pripažino, kad F-16 naudojami kitų kovinių lėktuvų, tokių kaip Su-27 ar MiG-29, palydos misijoms. Skaičiuojama, kad Ukraina iki šiol gavo apie 60 naikintuvų F-16, tarp jų iš Norvegijos, Danijos, Belgijos ir Nyderlandų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(88)
(2)
(86)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()