Prasidėjo ataka. Rusijos laivas Baltijos jūroje paleido raketas ()
Regione išaugo karinis aktyvumas.

© Mil.ru, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%C2%AB%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8%D0%B9%C2%BB.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos 20380 projekto raketų korvetė „Stoikij“ neseniai Baltijos jūroje surengė pažangių karinių pratybų seriją, praneša „Bulgarian Military“. Suplanuotos mokymo operacijos metu įgula vykdė elektroninius raketų paleidimus naudodama „Uran“ sistemą ir imitavo atakas prieš oro ir jūrų taikinius.
Pratybos vyko viename strategiškiausių jūrų regionų Europoje. Šis vandens telkinys, dažnai vadinamas NATO vidine jūra dėl aplinkinių šalių, priklausančių Aljansui, šiuo metu atlieka svarbų vaidmenį saugumo klausimais.
|
Nuo 2014 metų Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir karo Ukrainoje regione išaugo karinis aktyvumas, primena tarnyba.
Pratybos apėmė įvairiausias užduotis – nuo kovos su imituojamais priešo laivais iki oro grėsmių atmušimo ir elektroninio karo praktikos. Rusijos gynybos ministerija patvirtino, kad visi tikslai buvo pasiekti.
Savo ruožtu Baltijos laivyno spaudos tarnyba pratybas apibūdino kaip išsamų korvetės daugiafunkciškumo patikrinimą.
Operacijos metu „Stoikij“ įgula susidūrė su oro gynybos iššūkiais, artilerijos ugnimi ir priešlėktuvinėmis sistemomis neutralizavo atskrendančius oro taikinius.
Pratybos taip pat apėmė elektroninio karo priemonių naudojimą, taip pat mokymus, kaip išgyventi laivuose, plaukioti siaurais kanalais ir kovoti su povandeninėmis grėsmėmis.
Rusijos korvetė „Stoikij“ yra vienas iš moderniausių 20380 projekto laivų. Jis buvo nuleistas į vandenį 2012 m. „Sieviernaja Verf“ laivų statykloje Sankt Peterburge ir pradėtas eksploatuoti 2014 m. Projektas 20380, taip pat žinomas kaip „Streguščij“, yra daugiafunkcinių korvečių su žemu radaro parašu serija, skirta pakrančių gynybai, apsaugai nuo povandeninių laivų ir konvojų.
„Stojkij“ korpusas pagamintas iš modernių kompozitinių medžiagų, o tai sumažina jo aptikimą radaru. Laivas yra 104,5 metrų ilgio ir 13 metrų pločio, o jo vandentalpa – apie 2200 tonų.
Varomas keturių 16D49 dyzelinių variklių, užtikrinančių maksimalų maždaug 27 mazgų greitį. Laivo veikimo nuotolis yra maždaug 4000 jūrmylių.
Pagrindinė laivo ginkluotė – priešlaivinės raketos „Ch-35 Uran“, patalpintos į du keturių bėgių paleidimo įrenginius, galinčios sunaikinti taikinius iki 260 km atstumu.
„Stoikij“ taip pat turi nusileidimo juostą ir angarą sraigtasparniui Ka-27, o tai padidina jo priešvandeninius ir žvalgybinius pajėgumus.