Pildosi didžiausias rusų košmaras. Ukraina pradėjo masinę ginklų gamybą (Video) ()
Šaudymo taiklumas net didesnis nei vakarietiškų artilerijos sistemų.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=cs3DpLeTxkw
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vokiečių žurnalistai lankėsi poligone, kuriame ruošiami nauji savaeigių artilerijos sistemų „Bohdana“ ekipažai, kalbėjosi su gamyklos atstovais, kurie atskleidė detales apie jų savikainą ir technines ypatybes.
Vaizdo reportažą paskelbė „Bild“.
Remiantis gamyklos atstovo pareiškimu, vieno savaeigio ginklo „Bohdana“ kaina siekia apie 2,8 mln. eurų.
Kaina tikriausiai skiriasi priklausomai nuo to, kokia važiuoklė naudojama konkrečiam savaeigiam ginklui. Kartu jis patvirtino, kad gamyba pasiekė „20 ar daugiau“ sistemų per mėnesį.
Atstovo teigimu, siekiant užtikrinti gamybą, ji buvo išskirstyta keliose skirtingose vietose, taip pat ir užsienyje. Taip pat buvo įvestas dubliavimas – nė viena detalė nėra gaminama tik vienoje vietoje. Tai buvo padaryta tam, kad net nukentėjus konkrečiai gamybos vietai, pats procesas nesustotų.
|
Ukrainos artileristai, su kuriais kalbėjosi žurnalistai, giria savaeigius ginklus už didelį taiklumą ir ilgą vamzdžio tarnavimo laiką. Anot jų, iš artilerijos sistemos jie gali iššauti 7–8 tūkstančius sviedinių be didelio taiklumo praradimo.
Be to, anot jų, šaudymo taiklumas net didesnis nei vakarietiškų artilerijos sistemų.
Kaip aiškina gamintojo atstovas, didelis tikslumas pasiektas dėl specialios pabūklo vamzdžio geometrijos, taip pat įvestos papildomos centrinės atramos, kurios leidžia geriau stabilizuoti ginklą šaudymo metu.
Dar vienas ukrainietiškų savaeigių ginklų bruožas – visiškas elektros ir hidraulinių sistemų dubliavimas, leidžiantis gedimo atveju visas būtinas operacijas atlikti rankiniu būdu.
Kaip pavyzdį jis pateikia prancūzišką savaeigį pabūklą „Cezar“, kuris, jei jo hidraulinė sistema bus pažeista apšaudymo metu, negalės susilankstyti ir palikti poziciją, o „Bohdana“ tai gali padaryti naudojant rankines mechanines pavaras.
O dėl to, kad gamyba ukrainietiška, visi priežiūros ir remonto darbai atliekami šalies viduje ir labai greitai. Taip, gamintojo teigimu, bet kurią pažeisto savaeigio pabūklo dalį galima pakeisti per 24 valandas.
Be to, žurnalistai matė ir ukrainiečių įgulų mokymus, skirtus velkamajai haubicai „Bohdana-B“, „kuri po dviejų dienų iškeliaus į frontą“. Tai rodo, kad velkama haubicos versija jau gaminama masiškai ir tiekiama kariuomenei, o ne bandoma kaip atskiri prototipai.
Pirmoji Ukrainoje ratinė 155 mm artilerijos sistema 2S22 „Bohdana“ pradėta kurti 2016 metais Kramatorsko sunkiųjų staklių gamykloje. Svarbus plėtros aspektas buvo šio savaeigio pabūklo vamzdžio gamyba. Anksčiau nieko panašaus Ukrainoje nebuvo gaminama.
2022 metų sausio pabaigoje buvo pranešta, kad „Bohdana“ sėkmingai išlaikė pirminius šaudymo bandymus: iššovė 450 šūvių ir pasiekė 42 kilometrų nuotolį. O 2023 metų sausį tapo žinoma, kad prasidėjo serijinė gamyba.
Nuo tada „Bohdana“ tarnavo mažiausiai 16 Ukrainos gynybos pajėgų brigadų, įskaitant sausumos pajėgų artileristus, jūrų pėstininkus, Nacionalinę gvardiją ir net jungtinę nacionalinės policijos brigadą. Ji taip pat buvo matoma GUR specialiosiose pajėgose.