„Pilietinis karas Ukrainoje“  ()

Neturi nei įgaliojimų, nei mechanizmų.


Ukrainos vėliavos ir žemėlapio koliažas
Ukrainos vėliavos ir žemėlapio koliažas
© matiasgalarza0333 (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/vectors/ukraine-flag-heart-dove-of-peace-7098105/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jungtinės Tautos neturi nei įgaliojimų, nei mechanizmų įsteigti Ukrainoje laikinąją administraciją, kad būtų galima surengti rinkimus, pabrėžė politologas Jaroslavas Božko, komentuodamas Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino pareiškimą dėl galimos „išorinės administracijos“ Ukrainoje.

Pasak jo, nė vienos pasaulio šalies suverenitetas nepriklauso JT, o tai reiškia, kad ši organizacija negali įvesti laikinų administracijų.

„Nė vienos pasaulio šalies suverenitetas nepriklauso JT. Atitinkamai JT negali niekur įvesti savo laikinosios administracijos ar ko nors panašaus. Ir apskritai nėra jokių laikinųjų tarptautinių administracijų“, – pabrėžė ekspertas.

[EU+Kuponas] „Su juo dirbu daugiau nei 800 valandų ir WOW, koks puikus spausdintuvas. Esu sužavėtas šio produkto kokybe“ (Video, „FLSUN T1-U“ atsiliepimai)
3098 6

Puiki kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Ribotas kiekis

Pirkėjų pagyros

Išsamiau

Pasak jo, net jei JT Saugumo Taryba nuspręstų įvesti laikinąją administraciją Ukrainoje, tai sukeltų tik chaosą. Juk, pasak eksperto, toks sprendimas reikštų, kad kai kurios šalys turėtų siųsti savo karius į Ukrainą, kad jie pašalintų teisėtai išrinktą vyriausybę ir pažeisti konstitucinę tvarką JT taikdarių statusu. Božko pabrėžė, kad tai sukeltų ne tik pilietinio karo grėsmę, bet ir galėtų privesti prie didelio masto revoliucijos.

 

Jo nuomone, nė viena pasaulio valstybė nėra pasirengusi įgyvendinti tokį scenarijų. Todėl, priduria ekspertas, Rusijos pasiūlymas yra fantasmagorija.

„Nes daugiausia, ką organizacija gali padaryti, tai pabandyti įvesti taikos palaikymo pajėgas ten, kur konfliktas jau blėsta. Neleisti, kad jis vėl įsipliekstų su nauja jėga, o tai ne visada veiksminga. O tarptautinės organizacijos dar neleido sau šitaip kištis į jokių suverenių valstybių reikalus. Tai gali daryti tik nacionalinės valstybės viena prieš kitą, bet tada tai jau ne tarptautinė misija, o okupacija“, – užbaigė Božko.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(23)
(6)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()