„Kinžal“ analogas. Apsiginklavo hipergarsiniu siaubūnu (Foto) ()
Iš oro paleidžiama balistinė raketa KD-21, pirmą kartą pristatyta 2022 m. Kinijos oro parodoje, dabar, matyt, naudojama Kinijos Liaudies Respublikos oro pajėgose. Neseniai pasirodė vaizdų, kuriuose matyti Kinijos oro pajėgų H-6K bombonešiai, ginkluoti šia raketa.

© Ekrano kopija | https://x.com/cavokbr/status/1907523610551447729/photo/1
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„The War Zone“ rašo, kad KD-21 greičiausiai sukurta priešlaivinės balistinės raketos CM-401 pagrindu ir pasižymi panašiomis savybėmis kaip rusiškas „Kinžal“. Ji gali atakuoti tiek antžeminius, tiek jūrų taikinius, pasiekiant 4–6 machų greitį.
Palyginti su antžeminėmis balistinėmis raketomis, KD-21, paleistas iš H-6K, įgyja papildomą nuotolį ir manevringumą. Be to, pats bombonešis gali įveikti iki 6000 km, o papildytas degalų ore potencialiai gali pasiekti net Aliaskos pakrantę. Atsižvelgiant į tai, kad raketa gali būti aprūpinta branduoline galvute, ji yra didžiulė grėsmė.
بمب افکن چینی H-6K با دو #موشک #بالستیک #هایپرسونیک هوا پرتاب KD-21.
— Ghost Phantom (@GhostPhanom) April 3, 2025
با برد ۲۰۰۰ کیلومتر #airforce #china #kd21 #HGV #H6 pic.twitter.com/gPIRk4V9OK
|
Raketa paleidžiama iš orlaivio, tada pasiekia aukštį, o po to patenka į nusileidimo fazę stačia balistine trajektorija. Ši schema apsunkina perėmimą, ypač jei raketa turi manevravimo sistemą skrydžio metu.
Yra spėlionių, kad KD-21 gali naudoti padidinimo slydimo trajektoriją, kai kovinė galvutė po pradinio pakilimo atlieka kelis kontroliuojamus „šuolius“ atmosferoje prieš galutinį nukreipimą į taikinį. Tai galėtų žymiai padidinti skrydžio atstumą, galbūt iki 1000 kilometrų.
That‘s interesting: AFAIR it is the first time confirmed, to see the KD-21 ALBM being carried by an operational bomber.
— @Rupprecht_A (@RupprechtDeino) April 1, 2025
Here a H-6K assigned to the 10th Bomber division carries two KD-21s during the ongoing exercise.
(Images via @太湖军I名 from Weibo) pic.twitter.com/EszNyGrPd9
Ekspertai atkreipė dėmesį į balistinę raketos trajektoriją viršgarsiniu greičiu (4-6 machai), todėl KD-21 yra ypač pavojingas šiuolaikinėms oro gynybos sistemoms. Tačiau, atsižvelgiant į kovinių operacijų patirtį Ukrainoje, kur Rusijos „Kinžal“ raketa buvo ne kartą numušta modernių Vakarų oro gynybos sistemų, klausimas dėl KD-21 efektyvumo prieš pažangias priešraketinės gynybos sistemas lieka atviras. Tačiau kartu su masiniais smūgiais kitomis atakos priemonėmis tai gali kelti rimtą grėsmę.