„Kinžal“ analogas. Apsiginklavo hipergarsiniu siaubūnu (Foto)  ()

Iš oro paleidžiama balistinė raketa KD-21, pirmą kartą pristatyta 2022 m. Kinijos oro parodoje, dabar, matyt, naudojama Kinijos Liaudies Respublikos oro pajėgose. Neseniai pasirodė vaizdų, kuriuose matyti Kinijos oro pajėgų H-6K bombonešiai, ginkluoti šia raketa.


Balistine raketa KD-21 ginkluotas bombonešis H-6K
Balistine raketa KD-21 ginkluotas bombonešis H-6K
© Ekrano kopija | https://x.com/cavokbr/status/1907523610551447729/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„The War Zone“ rašo, kad KD-21 greičiausiai sukurta priešlaivinės balistinės raketos CM-401 pagrindu ir pasižymi panašiomis savybėmis kaip rusiškas „Kinžal“. Ji gali atakuoti tiek antžeminius, tiek jūrų taikinius, pasiekiant 4–6 machų greitį.

Palyginti su antžeminėmis balistinėmis raketomis, KD-21, paleistas iš H-6K, įgyja papildomą nuotolį ir manevringumą. Be to, pats bombonešis gali įveikti iki 6000 km, o papildytas degalų ore potencialiai gali pasiekti net Aliaskos pakrantę. Atsižvelgiant į tai, kad raketa gali būti aprūpinta branduoline galvute, ji yra didžiulė grėsmė.

[Kuponai] Jei vairuojate automobilį – Jums to reikia! Puikios multimedijų sistemos už centus. Specialūs „Ranvee“ pasiūlymai
4021 3

Specialus rinkinukas

Nuolaidų kuponai

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H505)

2) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

3) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H508/H808D)

Išsamiau

 

Raketa paleidžiama iš orlaivio, tada pasiekia aukštį, o po to patenka į nusileidimo fazę stačia balistine trajektorija. Ši schema apsunkina perėmimą, ypač jei raketa turi manevravimo sistemą skrydžio metu.

Yra spėlionių, kad KD-21 gali naudoti padidinimo slydimo trajektoriją, kai kovinė galvutė po pradinio pakilimo atlieka kelis kontroliuojamus „šuolius“ atmosferoje prieš galutinį nukreipimą į taikinį. Tai galėtų žymiai padidinti skrydžio atstumą, galbūt iki 1000 kilometrų.

 

 

Ekspertai atkreipė dėmesį į balistinę raketos trajektoriją viršgarsiniu greičiu (4-6 machai), todėl KD-21 yra ypač pavojingas šiuolaikinėms oro gynybos sistemoms. Tačiau, atsižvelgiant į kovinių operacijų patirtį Ukrainoje, kur Rusijos „Kinžal“ raketa buvo ne kartą numušta modernių Vakarų oro gynybos sistemų, klausimas dėl KD-21 efektyvumo prieš pažangias priešraketinės gynybos sistemas lieka atviras. Tačiau kartu su masiniais smūgiais kitomis atakos priemonėmis tai gali kelti rimtą grėsmę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(9)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()