„Kinžal“ analogas. Apsiginklavo hipergarsiniu siaubūnu (Foto)  ()

Iš oro paleidžiama balistinė raketa KD-21, pirmą kartą pristatyta 2022 m. Kinijos oro parodoje, dabar, matyt, naudojama Kinijos Liaudies Respublikos oro pajėgose. Neseniai pasirodė vaizdų, kuriuose matyti Kinijos oro pajėgų H-6K bombonešiai, ginkluoti šia raketa.


Balistine raketa KD-21 ginkluotas bombonešis H-6K
Balistine raketa KD-21 ginkluotas bombonešis H-6K
© Ekrano kopija | https://x.com/cavokbr/status/1907523610551447729/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„The War Zone“ rašo, kad KD-21 greičiausiai sukurta priešlaivinės balistinės raketos CM-401 pagrindu ir pasižymi panašiomis savybėmis kaip rusiškas „Kinžal“. Ji gali atakuoti tiek antžeminius, tiek jūrų taikinius, pasiekiant 4–6 machų greitį.

Palyginti su antžeminėmis balistinėmis raketomis, KD-21, paleistas iš H-6K, įgyja papildomą nuotolį ir manevringumą. Be to, pats bombonešis gali įveikti iki 6000 km, o papildytas degalų ore potencialiai gali pasiekti net Aliaskos pakrantę. Atsižvelgiant į tai, kad raketa gali būti aprūpinta branduoline galvute, ji yra didžiulė grėsmė.

[Vokietija+Papildymas Kuponu] Fantastiškas 6in1 kavos aparatas. Įvairių tipų kapsulės, karšto, šalto ir arbatos režimai. Paskutiniai vienetai! („HiBREW H1B“)
5304

Puiki kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

 

Raketa paleidžiama iš orlaivio, tada pasiekia aukštį, o po to patenka į nusileidimo fazę stačia balistine trajektorija. Ši schema apsunkina perėmimą, ypač jei raketa turi manevravimo sistemą skrydžio metu.

Yra spėlionių, kad KD-21 gali naudoti padidinimo slydimo trajektoriją, kai kovinė galvutė po pradinio pakilimo atlieka kelis kontroliuojamus „šuolius“ atmosferoje prieš galutinį nukreipimą į taikinį. Tai galėtų žymiai padidinti skrydžio atstumą, galbūt iki 1000 kilometrų.

 

 

Ekspertai atkreipė dėmesį į balistinę raketos trajektoriją viršgarsiniu greičiu (4-6 machai), todėl KD-21 yra ypač pavojingas šiuolaikinėms oro gynybos sistemoms. Tačiau, atsižvelgiant į kovinių operacijų patirtį Ukrainoje, kur Rusijos „Kinžal“ raketa buvo ne kartą numušta modernių Vakarų oro gynybos sistemų, klausimas dėl KD-21 efektyvumo prieš pažangias priešraketinės gynybos sistemas lieka atviras. Tačiau kartu su masiniais smūgiais kitomis atakos priemonėmis tai gali kelti rimtą grėsmę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(3)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()