„Žemės išpirkti nereikės.“ Vyriausybė nusprendė statyti bunkerius privačiose valdose (Video) ()
Turi atlaikyti 152 mm artilerijos sviedinių smūgius.
© Stop kadras | https://rus.err.ee/1609651958/jestonija-planiruet-v-jetom-godu-nachat-stroitelstvo-ukreplenij-na-granice-s-rossiej
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Estija šiais metais planuoja pradėti statyti įtvirtinimus pasienyje su Rusija. Bunkeriai atsiras ne tik valstybinėje, bet ir privačioje žemėje.
Tai pranešė ERR leidinys.
Iki vasaros pradžios Gynybos pajėgos turi apsispręsti dėl vieno iš dviejų pernai išbandytų bunkerių tipų, kad per pusmetį būtų pradėta aktyvi jų statyba.
Iki rudens planuojama sukurti pirmąją 14 bunkerių grupę šiaurės rytuose, taip pat įrengti dar keturis šalies pietryčiuose. Kariškiai pabrėžia, kad testuodami konstrukcijas atsižvelgė į karo Ukrainoje patirtį, visų pirma, slėptuvės turi atlaikyti 152 mm artilerijos sviedinių smūgius.
|
Bunkeriai nebuvo išbandyti nuo dronų atakų, tačiau bandymų metu panaudotų sprogmenų lygis garantuoja apsaugą ir nuo jų.
Gynybos pajėgų divizijos štabo inžinerinio skyriaus viršininko Ainaro Afanasjevo teigimu, planuojama įrengti specialius tinklus, apsaugančius nuo bepiločių orlaivių.
Įtvirtinimų tinklas apims ne tik bunkerius, bet ir prieštankines užtvaras bei šaudymo pozicijas. Kai kurie gynybos infrastruktūros elementai bus įrengti tik krizės metu.
Iš viso palei rytinę sieną planuojama pastatyti apie 600 bunkerių. Įtvirtinimai daugiausia bus statomi valstybinėje žemėje, tačiau taip pat bus įtraukti ir privatūs sklypai.
Tuo pačiu, pareigūnų teigimu, jų išpirkti nebūtina – pakanka gauti naudojimosi teisę, nes vienam bunkeriui reikia tik 50 kvadratinių metrų žemės.
Estijos vyriausybės planai pastatyti 600 bunkerių tapo žinomi dar 2024 metų sausį. Kiekvienas bunkeris skirtas dešimčiai žmonių ir yra 30–35 kvadratinių metrų ploto. Konstrukcija numato galimybę jame ilgai užimti pozicijas kovinėmis sąlygomis.
Juose bus įrengtos miegamosios vietos, kiekviena iš jų bus paskirta atitinkamam padaliniui. Tačiau nuolatinės apsaugos bunkeriams nėra.
Bendra projekto kaina buvo įvertinta 60 milijonų eurų. Bunkerių pajėgumas viršija Estijos sausumos pajėgas taikos metu, todėl norint juos pilnai sukomplektuoti, reikės mobilizuotis.
Greičiausiai ši gynybos infrastruktūra kuriama turint omenyje galimą NATO šalių karinių dalinių įtraukimą Baltijos regione.