„Tai surado po Gizos piramidėmis...“ Skandalinga. Skelbia įrodymus (Foto, Video)  ()

Ginčas dėl paslėptų struktūrų, esančių po Gizos piramidėmis Egipte įgavo naują posūkį. Mokslininkai pasidalijo naujomis savo prieštaringai vertinamo tyrimo detalėmis, kurios, jų nuomone, turėtų nutildyti kritikus.


Chefreno piramidė
Chefreno piramidė
© M1chu, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pyramid_of_Khafre_and_Sphinx,_Giza,_Greater_Cairo,_Egypt.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-04-08 „Tai surado po Gizos piramidėmis...“ Skandalinga. Skelbia įrodymus (Foto, Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai praneša „Daily Mail“.

Aršios diskusijos prasidėjo, kai grupė mokslininkų iš Italijos Corrado Malanga ir Filippo Biondi universtetų pristatė sensacingus Gizos piramidžių skenavimo rezultatus, kurie gali radikaliai pakeisti mūsų supratimą apie šias senovės struktūras.

Naudodami sintetinės apertūros* radarą (Synthetic Aperture Radar, SAR), mokslininkai po Chefreno (Khafre) piramide aptiko sudėtingą požeminę struktūrą, kuri, jų nuomone, gali būti susijusi ne tik su palaidojimais, bet ir su galima energetine funkcija.

[Vokietija!] 2500W nešiojamas garinis valymo aparatas už juokingą kainą. Išvalysite ten, kur atrodė neįmanoma!
2894 5

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Puiki kokybė ir panaudojimo galimybės

Išsamiau

* apertūra – anga, pro kurią šviesa patenka į optinę sistemą; optinio prietaiso (mikroskopo, teleskopo, toliamačio, kino ar fotografijos aparato) veiklioji anga, kurios dydį lemia lęšių ar diafragmų matmenys (lęšio skersmuo, diafragmos skerspjūvis).

SAR atskleidė didelį tinklą, besitęsiantį 2 kilometrus po visomis trimis pagrindinėmis piramidėmis. Mokslininkai aprašė penkias identiškas kelių lygių struktūras, sujungtas geometriškai tiksliais praėjimais pagrindiniame Chefreno piramidės lygyje.

 

Tačiau anot nepriklausomų mokslininkų, kurie nedalyvavo tyrime, SAR negali pasiekti deklaruojamo gylio. Italų tyrinėtojų pareiškimas buvo pavadintas „nemokslišku“ ir „nesąmone“.

„Dauguma žmonių yra įsitikinę, kad radarą naudojame skenuodami po žeme, tačiau tai klaidinga nuomonė“, – sako tyrime dalyvavęs radarų technologijų specialistas Filippo Biondi.

Biondi sako, kad jo komanda rinko akustinius duomenis giliai žemėje, įskaitant seismines bangas, žmogaus veiklos keliamą triukšmą ir fotonų sąveiką. Tokiu būdu mokslininkai sukūrė struktūros žemėlapį, kuri tęsiasi iki daugiau nei 1200 metrų gylio.

 

Tęsinys kitame puslapyje:




Mokslininkų komanda iš Italijos Pizos universiteto paskelbė apie atradimą praėjusį mėnesį. Tačiau jų tyrimo rezultatai dar nepaskelbti jokiame moksliniame žurnale.

Didelė dalis mokslo bendruomenės labai abejoja pateiktų vaizdų, kuriuose tariamai rodomi didžiuliai statiniai giliai po Egipto piramidėmis, autentiškumu.

 

Tačiau italų komanda bandė išsklaidyti abejones dėl savo tyrimo metodų.

Analizuodamas Doplerio sintetinių radarų duomenų anomalijas, Biondi sako, kad jis ir jo komanda gali išgauti akustinę informaciją iš Žemės, panašiai kaip mikrofonas paima garsą.

„Gautiems Žemės akustiniams duomenims taikome metodą, vadinamą tomografine inversija, kuris pagrįstas Furjė transformacija. Tai leidžia sukurti detalius požeminių struktūrų skenavimus“, – priduria skandalingo tyrimo bendraautorius.

 

 

Pateiktuose skenavimuose matyti 8 apskritos formos šachtos, esančios toli po žeme. Kiekvieno šulinio skersmuo yra nuo 10 iki 11 metrų. Mokslininkai teigia, kad nuskaitymai taip pat atskleidė į laiptus panašias struktūras, kurios apgaubia kiekvieną šulinį spirale ir jungiasi prie dviejų masyvių stačiakampių konstrukcijų. Kiekviena iš šių stačiakampių kamerų yra maždaug 80 metrų dydžio.

Per neseniai surengtą spaudos konferenciją mokslininkų komanda taip pat sakė, kad po viena iš kamerų rado vandens sistemą, kuri veda dar giliau po žeme. Tyrimo autoriai mano, kad statiniai po šuliniais gali būti paslėpto miesto dalis.

Mokslininkai teigia, kad jų teorija apie prarastą miestą remiasi senovės Egipto tekstais – Mirusiųjų knyga.

Siekdami įrodyti savo teoriją, mokslininkai tikisi gauti Egipto valdžios leidimą kasinėti Gizos plokščiakalnį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(31)
(5)
(26)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()