„Patriot“ – bejėgis. Rusija turi naują ginklą. „Padeda Vakarai“  ()

Ukrainos oro gynybai numušti balistines raketas tapo sunkiau dėl to, kad Rusija nuolat tobulina savo ginkluotę.


Iskander
Iskander
© Boevaya mashina (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:9T250-1_Iskander-M.JPG

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Penktadienį, balandžio 4 d., Rusija paleido balistines raketas į gyvenamąjį Kryvyj Riho rajoną, žuvo 19 žmonių, įskaitant 9 vaikus.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinių oro pajėgų vadovybės komunikacijos skyriaus viršininkas Jurijus Ihnatas pranešė, kad Ukrainos oro gynybai jau dabar sunkiau numušti Rusijos balistines raketas, nes priešas modernizavo savo įrangą.

„Matome, kad pasirodžius sistemoms „Patriot“, jos pradėjo rodyti gerus rezultatus numušant „Kinžal“, buvo numušinėjami „Iskander“. Dabar tai padaryti sunkiau, nes priešas vis modernizuoja balistines raketas. Žinoma, Ukraina šia informacija dalijasi su Vakarų partneriais“, – pridūrė Karinių oro pajėgų atstovas.

Pasak kao eksperto generolo leitenanto Ihorio Romanenko, Rusijos raketos techniškai išmoko apeiti zonas, kuriose jas numuša Ukrainos oro gynyba.

[Vokietija!] 2500W nešiojamas garinis valymo aparatas už juokingą kainą. Išvalysite ten, kur atrodė neįmanoma!
4385 6

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Puiki kokybė ir panaudojimo galimybės

Išsamiau

Rusija tikrai modernizuoja savo raketas. Rusijos karo pramnė pasiekė, kad raketos galėtų skristi mažame aukštyje. Dėl to jos dažnai prasiskverbia pro smūgio zoną – o pati smūgio zona iš tikrųjų sumažėjo. Juolab, kad turime mažai „Patriot“ baterijų, o apskritai mažai priemonių, galinčių efektyviai perimti tokias raketas. Todėl ir kyla tokių problemų“.

Balistinės raketos dažniausiai skrenda lanku: iš pradžių aukštyn, o paskui žemyn, link taikinio. Tai leido juos aptikti ir sunaikinti ore. Tačiau dabar tokių galimybių daug mažiau.

„Turime ieškoti naujų taktinių sprendimų ir suprasti, kokius ginklus galime panaudoti jiems atremti“, – „aiškina ekspertas.

„Informacinio pasipriešinimo“ grupės karo-politikos stebėtojas Oleksandras Kovalenko priduria, kad Ukrainoje turimos oro gynybos sistemos „Patriot“ nebuvo kokybiškai modernizuotos nuo jų sukūrimo devintajame dešimtmetyje.

 

Gavome „Patriot“ versiją, kuri pastaraisiais metais nebuvo modernizuota. Tačiau priešas, turėdamas atitinkamą patirtį, stebėdamas, kaip numušamos jo raketos, nuolat bando jas modernizuoti, tobulinti“, –sakė stebėtojas.

Pirmoji oro gynybos sistemos „Patriot“ baterija oficialiai į Ukrainą atkeliavo 2023 m. kovo–balandžio mėnesiais. Jas Ukrainai kartu perdavė JAV ir Vokietija.

Tęsinys kitame puslapyje:




Vėliau Vokietija pateikė dar dvi „Patriot“ baterijas: 2023 m. gruodį ir 2024 m. liepą. Nyderlandai, bendradarbiaudami su kitomis šalimis, taip pat perdavė du paleidimo įrenginius, taip pat raketas „Patriot“ sistemoms.

Nuo 2022 metų vasario Rusija nuolat bando modernizuoti savo raketas.

 

Anksčiau rusai manė, kad tokių raketų kaip 9M723 „Iskander“ ir Ch-47M2 „Kinžal“ beveik neįmanoma perimti. Buvęs gynybos ministras, o dabar Rusijos saugumo tarybos sekretorius Sergejus Šoigu kartą net pareiškė, kad „Kinžal“ buvo tokia greita, kad Vakarų oro gynybos sistemos net nesugebėjo jos aptikti.“

„Tačiau kai tik Ukrainoje pasirodė priešlėktuvinių raketų sistema „Patriot“, šie mitai ėmė sklaidytis. „Patriot“ efektyviai numuša ir „Kinžal“, ir „Iskander“ – ir Rusijai tai tapo rimtu smūgiu reputacijai“, – sako Kovalenko.

Pasak jo, beveik visos Rusijos raketos yra surenkamos iš vakarietiškų komponentų. Rusijoje nėra nė vienos raketos, kurioje nebūtų vakarietiškų mikroschemų, puslaidininkių ir t. t. Rusijos mikroelektronika – tiek technologija, tiek gamyba – faktiškai įstrigo paleolito epochoje. Jie tiesiog nepajėgūs patys aprūpinti savo raketomis aukštųjų technologijų įrangą, todėl visada rėmėsi vakarietiškomis technologijomis.

 

Šiandien šie komponentai yra nelegaliai įvežami į Rusiją. Taip, tai turi įtakos kainai, taip, tai turi įtakos gamybos laikui, bet vienaip ar kitaip jie gauna šiuos komponentus ir gamaina iš jų raketas“.

Po plataus masto invazijos į Ukrainą 2022 m. JAV ir ES įvedė griežtus eksporto apribojimus puslaidininkiams, aviacijos komponentams ir kitoms dvejopo naudojimo technologijoms, kurios gali būti naudojamos kariniams tikslams.

Tai verčia Rusiją ieškoti išeities  pavyzdžiui, per tarpininkaujančias šalis, tokias kaip Kinija ar Turkija, arba plėtoti savo gamybą, kuri dėl technologinio atsilikimo dar nėra pakankamai efektyvi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(6)
(-2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()