„Rusija visiems laikams išnyks iš pasaulio žemėlapio. Labiausiai laukia Kinija“ (14)
Istorija kartojasi.

© kremlin.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2023_Moscow_Victory_Day_Parade_14.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusija šiandien yra neofašistinė valstybė, kuriai karas yra paradigma ir neatsiejama egzistencijos dalis. Šio karo nesustabdys stebuklinga prezidento D. Trumpo lazdelė, tad taiką Ukrainoje kaip „Trumpo projektą“ reikėtų pamiršti, savo autoriniame straipsnyje OBOZ.ua teigia fondo „Stop Rusijos Terorui“ vadovas Germanas Obuchovas.
1989 m. sovietų armija buvo visose 15 SSRS respublikų, taip pat Lenkijoje, Rytų Vokietijoje, Čekoslovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Mongolijoje, Vietname ir Kuboje. Dabar rusų armija yra Baltarusijoje ir bando pasilikti Ukrainoje. Rusija turi bazes Armėnijoje, Sakartvele (Abchazijoje ir Pietų Osetijoje), Tadžikistane, Kirgizijoje, Kazachstane, Moldovoje ir Sirijoje. ES kartu su Kanada ir Jungtinėmis Valstijomis gali padėti jai pasitraukti iš šių šalių. D. Trumpas nėra amžinas ir net jo kadencijoje tokia raida neatmetama. Šios problemos sprendimas ekonomine blokada neturi alternatyvos. Jei Kinija ir Japonija prisijungs prie ES ir Šiaurės Amerikos, tai daug kartų paspartins Rusijos dezintegracijos procesą. Rusija visiems laikams išnyks iš pasaulio žemėlapio. Nebereikės išlaisvinti iš Rusijos armijos laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų. Ji ne tik pasitrauks, bet ir ištirps.
|
Kuo baigsis Baltųjų rūmų atstovų ir atskirų Rusijos veikėjų derybos dėl taikos, nežino nei D. Trumpas, nei V. Putinas, nei net Visagalis. Putino mafija gal ir norėtų grįžti prie draugiškų santykių su Jungtinėmis Valstijomis, bet jos yra toli, o Kinija – šalia. Jei Pekinas „pakels antakį“ (cituojant Rusijos propagandos apologetą Solovjovą), Maskva viską supras. Jungtinės Valstijos jai visiškai nepadės. Atsižvelgiant į tai, spekuliacijos apie tai, ar rusai nori karo, yra beprasmės. Politiškai jie nori, ekonomiškai – ne. Sovietų Sąjunga žlugo ne todėl, kad visiems atsibodo jos valdovas – Komunistų partija, o todėl, kad totalitarinė socialistinė sistema nusidėvėjo ir visiškai paseno. Ekonomika įkalė paskutinę ir lemiamą vinį į sovietų imperijos karstą. Istorija kartojasi. Rusijos žlugimo labiausiai laukia Kinija, kuri gaus nemažą dalį Sibiro ir Tolimųjų Rytų kaip protektoratą. Likusieji bėgs įvairiomis kryptimis – vieni į Europą, kiti į Aziją, treti į užmarštį.