Padėtis dramatiška. Vadai: „raketos baigėsi!“ Bet ginklų yra. Kas vyksta (1)
Kyjivas turi didelių problemų.

© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=1016606233985788&set=pcb.1016606370652441
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukraina gavo tik pusę papildomų „Patriot“ baterijų, kurias pažadėjo jos Vakarų partneriai. Pasak paties prezidento Volodymyro Zelenskio, to tikrai nepakanka Kyjivui ir kitiems svarbiems miestams apsaugoti. Tačiau ukrainiečiai nurodo dar didesnę problemą, kurios sprendimas gali pasirodyti neįmanomas. Kyjivas turi didelių problemų aprūpindamas šiuos ginklus tinkama amunicija.
Pastarieji Rusijos išpuoliai prieš Ukrainos miestus buvo šokiruojančiai veiksmingi ir, deja, baigėsi daugelio nekaltų žmonių mirtimi. Neseniai savo kalboje Zelenskis pažymėjo, kad daugelis partnerių sandėliuose esančių „Patriot“ dabar turėtų ginti žmonių gyvybes. Tai yra nuoroda į praėjusių metų prašymą iš Ukrainos, kuri norėjo, kad būtų pristatytos septynios baterijos ir ateityje būtų pristatytos kitos. Tada jis taip pat tvirtino, kad Ukrainos dangui apsaugoti iš viso reikės iki 25 baterijų.
|
Deja, iš šių planų mažai kas pavyko, nes Ukraina gavo tik tris pilnas sistemas (iš JAV, Vokietijos ir Vokietijos bei Nyderlandų kartu), taip pat pusę baterijos – radarą ir tris paleidimo įrenginius. To tikrai neužtenka, bet blogos naujienos tuo nesibaigia. Nors mažas baterijų skaičius yra rimta problema, ukrainiečiai nurodo kur kas rimtesnę grėsmę.
Raketų trūkumas yra blogiau nei baterijų trūkumas
Ukrainiečiai naudoja mažiausiai šešias pilnas „Patriot“ baterijas, kurios pirmiausia skirtos Kyjivo apsaugai. Tam jiems reikia raketų, o jų prieinamumas šiuo metu yra tragiškai mažas. Jau vasario pabaigoje Zelenskis sakė, kad vadai praneša, jog raketos baigėsi.
Ukrainiečiai mano, kad dėl dabartinės JAV administracijos nenoro toliau remti Kyjivą, tolesnių raketų pristatymas yra neaiškus. Tai įdomu, nes 2024 metų birželį Joe Bideno administracija paskelbė, kad ateinančius 16 mėnesių Ukraina turės pirmenybę gaudama raketas „Patriot“ baterijoms po JAV kariuomenės.
Teoriškai „Lockhead Martin“ galėtų teikti paramą, nes žymiai padidino MSE raketų gamybą nuo 500 iki 600 per metus. „Raytheon“ gamina dar 240 GEM-T raketų, reikalingų balistinių raketų grėsmei atremti. Dar 30 MSE raketų per metus gali būti surinkta pagal „Mitsubishi Heavy Industries“ licenciją. GEM-T raketų gamybą Europoje planuojama pradėti 2026 m.