„Elitiniai puolimo būriai. Vadovauja „Spartakas“. Kas ateina į Ukrainą ()
Darbas su „sunkiais objektais“.

© Stop kadras|https://www.youtube.com/watch?v=ukTeRU1LtzE
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Trys „elitiniai“ specialiųjų pajėgų daliniai, suformuoti iš buvusių kalinių, dalyvavo kare prieš Ukrainą. Tokių dalinių formavimo pikas pasiektas 2023 m.
Tai pranešė „24 kanal“, remdamasis tiriamuoju projektu „Sistema“. Žurnalistai taip pat paskelbė dokumentinį filmą „Vaiduoklių skerdynės“, kuriame išsamiai aprašomas Rusijos kalinių dalyvavimas kare prieš Ukrainą.
Kokie kaliniai buvo išsiųsti į karą prieš Ukrainą
Kaip nustatė tyrimą atlikę žurnalistai, Ukrainoje vienu metu kariavo 3 „specialiųjų pajėgų“ daliniai: „Štorm Gladiator“, „Akula“ ir „Čiornyje bušlaty“. Visi jie buvo suformuoti iš buvusių kalinių.
2023 m. Rusijos gynybos ministerija pradėjo projektą „Štorm Z“. Tuomet jis taip išsiplėtė, kad jo rėmuose pradėtos formuoti vadinamosios „elitinės šturmo formuotės“ – specialieji daliniai iš buvusių kalinių. „Kolegos“ iš reguliariosios „Štorm Z“ apibūdindavo tokius kovotojus kaip „nuožmius“, nes daugelis jų turėjo kovinės patirties arba kalėjo už sunkius nusikaltimus.
|
Žurnalistai dokumentiniame filme išsamiai papasakojo apie kiekvieną iš šių dalinių. dalinys „Štorm Gladiator“ buvo 58-osios armijos Pietų karinės apygardos struktūros dalis. „Elitinį“ pavadinimą kalinių grupė gavo dėl savo generolo – Ivano Popovo. Okupanto slapyvardis buvo „Spartakas“, o savo jis kovotojus vadino „gladiatoriais“. Iš čia ir kilo dalinio pavadinimas.
Paprastai „Štorm Gladiator“ atrinkdavo žmones, turinčius tarnybos saugumo ir karinėse struktūrose patirties, taip pat kovinių operacijų veteranus, daugiausia iš dešimtojo dešimtmečio Čečėnijos karų. Žurnalistai taip pat išsiaiškino, kad verbuotojai į šį dalinį rinkdavosi oficialiai nevedusius vyrus. Jie tai aiškino darbu su „sunkiais objektais“. Taigi „Štorm Gladiator“ nuolat patirdavo didelius nuostolius
Dalinys „Akula“ („Ryklys“) buvo suformuotas 2023 m. pavasarį, pagrindinis „elitas“ buvo kaliniai iš Saratovo srities pataisos kolonijų. Žurnalistai nustatė, kad mažiausiai 7 „specialiųjų pajėgų“ kovotojai atliko bausmę griežto režimo kolonijose, ir tai tik tie, kuriuos pavyko identifikuoti. Dažniausi okupantų nusikaltimai buvo narkotikai, plėšimai, žmogžudystės.
Žinoma, kad vienas iš „ryklių“ vadų yra buvęs Vladimiro srities vicegubernatorius Dmitrijus Chvostovas. Jis buvo nuteistas Rusijoje už daugiamilijoninius kyšius. Įdomu tai, kad Chvostovas kaip atminimą apie savo tarnybą pasidarė tatuiruotę su rykliu ir skaičiumi 001.
Trečiasis kalinių „elito“ dalinys yra „Čiornyje bušlaty“ („Juodieji bušlatai“). Šio „specialiojo dalinio“ okupantai 2023 m. dalyvavo užsitęsusiuose Luhansko srities Belogorovkos pramoninės zonos šturmuose. Dalinys patyrė didelių nuostolių, o daug „bušlatų“ žuvo milžiniškame žemės plyšyje netoli pramoninės zonos. Dėl to rusai šią teritoriją pavadino „mirties keliu“.
Žurnalistai išsiaiškino, kad vienas rusų „Juodųjų bušlatų“ narys anksčiau buvo nuteistas už tai, kad peiliu žiauriai nužudė savo žmoną. Tyrimo metu žurnalistams taip pat pavyko išsiaiškinti, kad „Juodieji bušlatai“ kariavo kartu su čečėnų „Achmat“.