[ŽT] „Padalinti kaip Berlyną.“ Įdomus JAV pasiūlymas Ukrainai (Žemėlapis) ()
Tris pagrindinės zonos.

© Armyinform.com.ua (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:UA_33rd_bde_M113_10.webp
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Generolas Keithas Kelloggas, specialusis Trumpo pasiuntinys, kurio Rusija atsisakė, turi pasiūlymą, kaip įtvirtinti taiką Ukrainoje. Kelloggas supranta, kad Ukraina niekada nepripažins savo teritorijų Rusijai. Tuo pačiu jis supranta, kad Rusija negrąžins užgrobtų teritorijų. Konflikto įšaldymas gali būti pražūtingas, nebent ribos būtų įtvirtintos.
Ką siūlo Kelloggas? Pasak jo, kaip rašo „The Times“, Ukrainą galima „padalinti panašiai kaip Berlyną po Antrojo pasaulinio karo.“ Kelloggas teigia, kad Rusijos pajėgos liktų užgrobtose žemėse, bet nebegalėtų žengti pirmyn. Vakarinėje šalies dalyje iki Dnipro upės įsikurtų tarptautinės taikos palaikymo pajėgos – britai ir prancūzai. Pasak Kelloggo, tai nebūtų provokacija, nes šalis yra didelė ir Rusija liktų savo fronto linijos pusėje. Ukrainos pajėgos liktų prie fronto ir Rusijos pasienio. Pati fronto linija taptų 18 mylių (maždaug 29 km) pločio demilitarizuota zona.
|
Štai kaip tai atrodytų:
🤔🇺🇦🇺🇸 Kellogg has said Ukraine could be partitioned “almost like Berlin after WW2” as part of a peace deal, - The Times
— MAKS 24 🇺🇦👀 (@Maks_NAFO_FELLA) April 11, 2025
🇬🇧🇫🇷 He suggested that British and French troops could adopt zones of control in the west of the country as part of a “reassurance force”, with Russia’s army… pic.twitter.com/gIvydwC1Or
Nors tai atrodo kaip trys didelės zonos, žinoma, judėjimas tarp tik Ukrainos ir taikos palaikymo pajėgų kontroliuojamų teritorijų būtų visiškai laisvas. Tik okupuotose žemėse Rusija galėtų apsimesti, kad tai – jos teritorija.
Ar Ukrainai toks scenarijus tinka? Iš dalies taip – Ukraina gautų tarptautines taikos palaikymo pajėgas ir jai nereikėtų pripažinti savo teritorijų Rusijai. Ji galėtų pradėti atstatymo procesą laisvoje teritorijoje, rinkti investicijas ir laukti kol Rusijoje pasikeis ideologija. Bet iš dalies ne – Ukraina norėtų, kad Rusija pagaliau būtų rimčiau paspausta. Trumpas Rusijai net negrasina, nors turi įrankių, kurie galėtų priversti Rusiją atsisakyti bent dalies užgrobtų teritorijų.