„Iki 60 metrų po žeme! Ateina monstras“ (Video)  ()

Bomba pirmą kartą buvo išbandyta 2007 m.


Bombos srogimas
Bombos srogimas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=j-B2LrQZgLY&t=54s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

GBU-57 yra viena pagrindinių nebranduolinių sistemų, kuria aprūpinti amerikiečių tolimojo nuotolio bombonešiai B-2 „Spirit“, rašo „The National Interest“.

GBU-57 taip pat yra didžiausia bomba JAV, oficialiai žinoma kaip „Massive Ordnance Penetrator“.

Tai vienas baisiausių ginklų JAV arsenale – šią naikinamąją bombą „Boeing“ sukūrė bendradarbiaudama su JAV oro pajėgomis.

[Kuponai] Jei vairuojate automobilį – Jums to reikia! Puikios multimedijų sistemos už centus. Specialūs „Ranvee“ pasiūlymai
2755 4

Specialus rinkinukas

Nuolaidų kuponai

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H505)

2) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

3) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H508/H808D)

Išsamiau

Dėl savo griaunamosios galios šio tipo bombos vaidina svarbų vaidmenį šiuolaikiniame kare ir yra ypač tinkamos naikinti visų tipų požeminius priešo taikinius. JAV sukūrė bombą didėjant Irano ir Šiaurės Korėjos grėsmėms, bomba pirmą kartą buvo išbandyta 2007 m. ir nuo to laiko buvo keletą kartų patobulinta.

Jį JAV ginkluotosios pajėgos jas įsigijo 2011 m., valdant B. Obamos administracijai. GBU-57 sveria beveik 14 tonų ir yra didžiausia pasaulyje nebranduolinė bomba. Ji turi grūdinto plieno korpusą, leidžiantį prasiskverbti į 60 metrų gylį. Bomboje yra GPS valdoma navigacijos sistema, o jos pristatymas į tikslinę vietą naudojant bombonešį B-2 „Spirit“ leidžia apeiti priešo oro gynybos sistemas.

 

Šios bombos JAV nedovanojo jokiai pasaulio šaliai, net savo sąjungininkams, įskaitant Izraelį. Tokio tipo bomba leidžia sunaikinti požeminį taikinį nenaudojant branduolinio ginklo, tačiau ji turi ir keletą trūkumų – ekspertai teigia, kainuojančios 20 milijonų dolerių už vienetą, jos panaudojimo atvejai yra riboti, o bombą gali nešti tik pasenęs B-2 „Spirit“ modelis.

 

Kita problema – besikeičiantis karo pobūdis. Priešas visada ieškos atsakomųjų priemonių, įskaitant valdymo centro decentralizavimą arba labai gilių bunkerių įrengimą. Kai kurie karo ekspertai teigia, kad tokios bombos gali nepakakti Irano branduoliniams objektams sunaikinti, tačiau valdant D. Trumpui, JAV netoli Diego Garcia salos dislokavo 6–7 B-2 „Spirit“ lėktuvus, kurių kiekvienas gali gabenti iki dviejų GBU-57 bombų – tai reiškia, kad Vašingtonas rimtai žiūri į Irano branduolinę programą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(3)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()