„Situacija fronte gali labai pasikeisti. „Tomahawk“. Ukrainoje“ ()
Ukrainos gynybos ministras pareiškė.

© U.S. Navy photo (viešo naudojimo) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:USN_Tactical_Tomahawk_launch.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Sąjungininkų susitikime „Rammštein-27“ Ukrainos gynybos ministras pareiškė, kad jei JAV negalės suteikti Ukrainai pagalbos ginklais, Ukraina yra pasirengusi juos pirkti. Dabar įdomu pamatyti, kaip JAV reaguos į šį pasiūlymą. Juk to atsisakydamas Donaldas Trumpas ir jo administracija įrodys, kad Ukrainai tokie ginklai neduodami iš principo.
Tai, balandžio 11 d., pareiškė SBU atsargos generolas majoras Viktoras Jahunas.
„Jungtinės Valstijos visada turėjo ypatingą požiūrį į karinės pagalbos teikimą Ukrainai. Atrodė, kad Ukrainai buvo vis taikomos kažkokios sankcijos. Faktas yra tas, kad kai Ukraina prašė, pavyzdžiui, „Tomahawk“, ji visada sulaukdavo neigiamo atsakymo.
|
Tuo pačiu metu kitos šalys, pavyzdžiui, Taivanas, Pietų Korėja ar tas pats Izraelis, gali sau leisti pirkti šiuos ginklus iš JAV. Ukraina visada sakydavo: jei JAV galėtų perduoti kai kuriuos ginklus, Kyjivas turi partnerių, kurie yra pasirengę nupirkti mums šiuos ginklus. Bet net ir šiuo atveju visada sulaukdavo atsisakymo“, – sakė Jahunas.
Anot jo, galimybė iš JAV įsigyti modernios ginkluotės gali gerokai pakeisti situaciją.
„Jei JAV pasirengusios padėti Ukrainai už pinigus, tai bus visiškai kitokia situacija. Todėl dabar svarbi JAV prezidento Donaldo Trumpo ir jo naujosios administracijos reakcija“, – sakė laidos svečias.
Nepaisant visų sunkumų, Jahuno įsitikinimu, Ukraina nesėdi be darbo, ji plėtoja savo ginklų gamybą.
„Šiuo etapu tikrai stengiamės išsiversti patys, pavyzdžiui, Ukraina praktiškai perėjo prie 100 % šarvuočių „Bradley“ savitarnos.
Tai yra, visos detalės, kurių reikėjo ir kurios anksčiau buvo tiekiamos iš JAV, dabar praktiškai visos gaminamos Ukrainoje. Tačiau yra ir sudėtingesnės gamybos, pavyzdžiui, „Patriot“ sistemų raketos. Turime informacijos, kad tokios raketos Japonijoje gaminamos pagal licenciją, bet negalime jos nusipirkti, nes pardavimui reikalingas JAV leidimas. Tokia pati situacija yra ir F-16 lėktuvų remonto segmente.
Todėl Ukrainai reikia ne tik įsigyti ginklų, bet ir turėti užsienio licencijas šiems ginklams gaminti Ukrainoje. Tada daugelis problemų išsispręs savaime. Tačiau svarbu ir tai, kad Ukraina galėtų pirkti ginklus iš JAV“, – reziumavo Jahunas.