„Viršijo 1 500 000 000 eurų.“ Neįtikėtina pagalba iš Lietuvos. Tokių ginklų Ukraina anksčiau neturėjo  ()

Turi neįtikėtiną potencialą tapti pasaulinio lygio žaidėja.


R. Umerovas
R. Umerovas
© Mil.gov.ua, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rustem_Umerov_(2023-09-14).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lietuvos vyriausybė finansavo  tolimojo nuotolio ginklų įsigijimą Ukrainos gynybos pajėgoms už 10 mln. eurų.

Tai paskelbė gynybos ministras Rustemas Umerovas.

„Lietuvos Krašto apsaugos ministerija modernaus Ukrainos tolimojo ginklo gamybai skyrė 10 milijonų eurų“, – sakė ministras.

Jis pažymėjo, kad perduotos lėšos yra pirmoji pagalbos dalis, skiriamos pagal susitarimo memorandumą, pasirašytą 2024 m. gruodį.

Šiuo metu šalių vyriausybės dirba dėl papildomos 10 milijonų eurų sumos, kuri leis plėsti gamybą ir sustiprins Ukrainos pajėgumus smogiant Rusijos taikiniams.

„Philips 27B1U5601H/00“ – dėmesio neprašantis įrankis su kamera, garsiakalbiais, USB stotele ir ryškiu IPS ekranu (Apžvalga)

Koks yra geras įrankis? Gražus, traukiantis dėmesį ir vis apie save primenantis? Ne, geras įrankis yra nepastebimas ir leidžia susikoncentruoti į darbą. Jūsų namų biure tokiu įrankiu gali būti „Philips 27B1U5601H/00“ monitorius.

Išsamiau

„Šis ginklas jau efektyviai veikia fronte – padidina mūsų atakos nuotolį, tikslumą ir galią“, – pridūrė R. Umerovas.

Atkreipkite dėmesį, kad jau skirtų 10 milijonų eurų užtenka pagaminti nuo 50 iki 100 tolimojo nuotolio dronų su įprastiniu ar reaktyviniu varikliu. Lietuva anksčiau paskelbė apie ketinimą finansuoti „Palianicia“ raketas-dronus.

Anksčiau Lietuva rodė didelį susidomėjimą ukrainietiška ginkluote, sudariusi preliminarius susitarimus dėl bendros „strateginių ginklų“ gamybos plėtros Lietuvoje.

 

„Ukrainos gynybos pramonė turi neįtikėtiną potencialą tapti pasaulinio lygio žaidėja dėl savo aukštos kompetencijos, pagrįstos tiesiogine kovine patirtimi, inžinierių motyvacija ir žiniomis bei pagrindinių šios srities sprendimų priėmėjų mąstymu, tačiau siekiame dar glaudesnio bendradarbiavimo – plėtoti bendrą Lietuvos ir Ukrainos ginklų gamybą tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje“, – sakė gynybos ministrė Dovilė Šakalienė.

Nuo karo pradžios Lietuva suteikė Ukrainai karinę pagalbą už apie 800 milijonų eurų. Bendra Lietuvos ilgalaikės pagalbos Ukrainai suma viršijo 1,5 mlrd. eurų.

 

Lietuva Ukrainai dažniausiai perduoda antžeminę techniką ir amuniciją. Pavyzdžiui, metų pradžioje šalis, teikdama karinę pagalbą, perdavė nešiojamas priešlėktuvinių raketų sistemas (MANPADS).

Praėjusių metų pabaigoje tai buvo artilerijos amunicija, inžinerinė įranga, dronai, šarvuočių M113 atsarginės dalys.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(20)
(1)
(19)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()