„Šimtų metrų atstumu.“ Vokietija sutiko. Atvyksta galingiausi ginklai (Foto, Video) ()
Gali prisijungti ir kitos šalys.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=eSUzGTtwhQI&t=45s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vokietija, Latvija ir Norvegija pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl bendro prieštankinių valdomų minų DM 22 pirkimo, vadovaujant Vokietijai.
Apie tai praneša leidinys „Hartpunkt“.
„Susitarimas parodo, kaip glaudžiai bendradarbiaudami tarptautiniu mastu galime greičiau ir efektyviau aprūpinti savo ginkluotąsias pajėgas skubiai reikalingais pajėgumais.
„Kartu su partneriais stipriname Europos gynybą – konkrečiai ir į ateitį orientuotu būdu“, – sakė viceadmirolas Carstenas Stawickis, Vokietijos gynybos ministerijos Ginklų departamento vadovas.
🇩🇪🇱🇻🇳🇴Німеччина, Латвія і Норвегія уклали угоду про співпрацю щодо спільної закупівлі протитанкових керованих мін DM 22 під керівництвом Німеччини
— Мілітарний (@mil_in_ua) April 14, 2025
Детальніше читайте 👇https://t.co/ssFVqco4Ah pic.twitter.com/P62fYLlJWh
|
Pažymima, kad susitarimas neapsiriboja šiomis trimis valstybėmis – prie bendro pirkimo gali prisijungti ir kitos šalys.
Be to, šalys partnerės dabar taip pat gali savarankiškai įsigyti DM 22 prieštankinių minų, prisijungdamos prie esamos Vokietijos pagrindų sutarties su gamintoju pagal specialų susitarimą.
Leidinio teigimu, šiuo metu gamintojas diegia naują gamybos liniją, siekdamas didinti produkcijos kiekį. Prieštankinių valdomų minų tiekimą Vokietijos kariuomenei ir dviem Aljanso narėms planuojama pradėti 2027 m.
2023 m. lapkričio 14 d. iš Bundesvero į Ukrainą perdavus prieštankines valdomas minas, Vokietija pasirašė preliminariąją sutartį su „MBDA Deutschland“ priklausančiu gamintoju TDW GmbH dėl iki 10 000 vnt. DM 22 minų pirkimo.
Iš jų 2600 prieštankinių valdomų minų buvo užsakyta iš karto, už 67,8 mln. eurų.
Kaip buvo pažymėta tuo metu, norint pradėti naują gamybą, būtina atlikti techninę DM 22 minų modifikaciją, nes po ilgos gamybos pertraukos anksčiau naudotų komponentų nebelieka. Parodomąją partiją planuota pagaminti 2025 m., o pristatymą pradėti 2026 m.
Skirtingai nuo senesnių prieštankinių minų, DM 22 yra kryptinė amunicija, kuri dedama priešais kelius ir kaupiamąja amunicija smogia į šoninę pravažiuojančių transporto priemonių dalį.
Po įdiegimo tokios minos tarnavimo laikas yra 40 dienų, po kurio ji perjungiama į „saugų“ režimą.
Prieštankinė valdoma mina DM 22 sveria apie 10 kg, iš kurių maždaug 1,5 kg skirta tandeminei kovinei galvutei. Dėl šios priežasties mina gali smogti į tankus, apsaugotus dinamine apsauga nuo 40 iki 60 metrų atstumu.
2024 m. vasarą TDW taip pat pristatė naujos kartos DM 22 – PARM „NextGen“. Palyginti su DM 22, PARM „NextGen“, be kita ko, siūlo didesnį pažeidimo atstumą nuo 40 iki 60 m.
Naujojoje minoje bus geresnė aktyvavimo sistema, ji apims vibracijos, akustinius ir infraraudonųjų spindulių jutiklius, kurie pakeis šviesolaidinį kabelį. Jų dėka „išmanioji mina“ galės patikrinti aptiktus taikinius. Dar viena naujovė bus radijo valdymo sistemos įdiegimas, kuris leis operatoriui nuotoliniu būdu įjungti/išjungti kelių minų tinklą kelių šimtų metrų atstumu.