Stipri parama Rusijai. 6 000 000. „Be jo Putinas negalėtų kariauti“ ()
Remiantis išsamiu „Reuters“ tyrimu, Rusija iš Šiaurės Korėjos gavo nuo 4 iki 6 milijonų artilerijos sviedinių. Pagalba iš Pchenjano pradėjo atvykti 2023 metų rugsėjį, o laivais gabenami konteineriai buvo užpildyti amunicija. „Be Kim Jong Uno paramos Vladimiras Putinas negalėtų kariauti“, – pažymi leidinys.

© ZSU (atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1023640469949031&set=pb.100069092624537.-2207520000&type=3
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Reuters“ atliktas tyrimas atskleidžia milžinišką paramą, kurią Rusija gauna iš Šiaurės Korėjos, ir Maskvos priklausomybę nuo sąjungininkės išteklių.
Šiuo atveju buvo surinktos internete pasirodžiusios ataskaitos, palydovinės nuotraukos, patikrinta vaizdo medžiaga.
„Per pastaruosius metus didžioji dalis kai kurių Rusijos dalinių paleistų raketų atkeliavo iš Šiaurės Korėjos“, – nurodė agentūra. Būtent Pchenjano pagalbos dėka Maskva gali tęsti savo išsekinimo karą.
Balistinių raketų, tolimojo nuotolio artilerijos ir raketų sistemų siuntos Rusiją pasiekė jūra, o paskui sausuma.
Atvirojo kodo centras (OSC), nepriklausoma JK įsikūrusi saugumo tyrimų organizacija, per 20 mėnesių stebėjo 64 ginklų siuntas iš Šiaurės Korėjos į Rusiją. Iš viso pervežta 16 000 konteinerių.
|
OSC apskaičiavo, kad Rusiją galėjo pasiekti nuo 4 iki 6 milijonų artilerijos sviedinių. Taip pat neseniai, prieš mėnesį, Rusija gavo dar vieną siuntą amunicijos, kuri buvo naudojama kovose fronte.
„Ukrainos pareigūnai, įskaitant karinės žvalgybos vadovą, sakė, kad Šiaurės Korėja tiekia pusę Rusijai reikalingos amunicijos fronto linijose“, – pranešė „Reuters“ ir pridūrė, kad informacija atitinka jų ir OSC išvadas.
Pasak Ukrainos eksperto, Šiaurės Korėjos indėlis į pagalbą Rusijai kovose siekė net 70 procentų, o agentūra nustatė, kad „kartais Rusijos daliniai buvo beveik visiškai priklausomi“ nuo amunicijos iš Pchenjano.
„Be Kim Jong Uno paramos Putinas negalėtų kariauti Ukrainoje“, – pabrėžė Hugh Griffithsas, koordinavęs JT ekspertų grupę, stebinčią sankcijas Šiaurės Korėjai 2014–2019 m.
Tęsinys kitame puslapyje:
Remiantis OSC organizacijos, stebinčios laivų palydovines nuotraukas, išvadomis, jau 2023 metų rugsėjį pradėjo plaukti laivai iš Šiaurės Korėjos su šimtais konteinerių. Tai rodo, kad Maskva, nors ir turėjo didesnę kariuomenę ir didesnius išteklius nei Kyjivas, jau pradėjo pastebėti ginklų sandėlių trūkumą.
Didžiausias pristatymas buvo 2024 m. sausio mėn., kai Rusijos sieną kirto septynios siuntos, o iki 2025 m. kovo mėnesio sumažėjo iki maždaug trijų.
Agentūra taip pat gavo lenteles, kuriose išsamiai aprašoma, kaip Rusijos armija naudojasi gautais šaudmenimis. Šiemet dvi ataskaitos parodė, kad per dvi dienas rusai panaudojo tik savo sąjungininko ginklus.
Taip pat teigiama, kad Šiaurės Korėjos balistinių raketų atakos Ukrainos miestuose prasidėjo 2023 metų pabaigoje. Šios raketos turėjo didesnes galvutes nei Rusijos. Išpuolio padariniai taip pat buvo skirtingi.
„Raketos nuolaužos buvo kitokios: nepažeistos variklio dalys ir didesni metaliniai fragmentai atrodė sunkesni ir prastesnės kokybės“, – pranešė „Reuters“.
Žurnalistas 2024 m. sausį buvo vienos iš išpuolių Charkive vietų ir palygino sviedinių likučius su anksčiau matytais. Ukraina ir JT vėliau patvirtino, kad tai Šiaurės Korėjos raketos.
Pabrėžtina, kad Šiaurės Korėja remia Rusiją ne tik didžiulėmis amunicijos atsargomis, bet ir siųsdama savo karius į frontą.