„Nuo naikintuvų iki karo laivų.“ Kinija smogė Rusijai  (1)

Kinija smogė Rusijai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ginklų srautas iš Rusijos į Kiniją Vladimiro Putino valdymo laikotarpiu ėmė strigti. Nuo 2009 m. iki 2023 m. ginklų importas į Kiniją sumažėjo 40 proc., palyginti su ankstesniu 15 metų laikotarpiu, rašo analitinis centras „ChinaPower“. Tačiau šį nuosmukį lėmė ne tik Rusijos ir Ukrainos karas. Sumažėjimą lėmė ir tai, kad Kinija kopijuoja Rusijos ginklų sistemas, taip pat masiškai vagia intelektinę nuosavybę ir technologijas.

Centro duomenimis, per pastaruosius 20 metų buvo mažiausiai 21 Kinijos šnipinėjimo ir įsilaužimo į Rusijos gynybos bendroves atvejis, daugiausia aviacijos ir kosmoso technologijų srityje.

„Philips 27B1U5601H/00“ – dėmesio neprašantis įrankis su kamera, garsiakalbiais, USB stotele ir ryškiu IPS ekranu (Apžvalga)
4566

Koks yra geras įrankis? Gražus, traukiantis dėmesį ir vis apie save primenantis? Ne, geras įrankis yra nepastebimas ir leidžia susikoncentruoti į darbą. Jūsų namų biure tokiu įrankiu gali būti „Philips 27B1U5601H/00“ monitorius.

Išsamiau

Vis dėlto toks šnipinėjimas yra tik dalis paveikslo. Kinija sistemingai pažeidinėja su Rusijos tiekėjais sudarytų licencinių susitarimų sąlygas, kopijuodama ir pritaikydama įrangą savo poreikiams. Pavyzdžiui, naikintuvas J-11 buvo nukopijuotas nuo rusiško Su-27, o Kinijos žemė-oras raketų sistema HQ-9 įtartinai panaši į S-300.

2019 m. Rusijos valstybinė korporacija „Rostec“ oficialiai paskelbė, kad per 17 metų užfiksuota 500 neteisėto jos gaminių kopijavimo atvejų. Retame viešame komentare bendrovė atvirai apkaltino Kiniją klonuojant lėktuvų variklius, reaktyvinius lėktuvus „Suchoj“, denio naikintuvus, oro gynybos sistemas, nešiojamas priešlėktuvines raketas ir SAM sistemos „Pancir“ analogus.

 

Nukopijavusi įrangą iš Rusijos, Kinija sumažino pirkimus ir savarankiškai gamina modernius ginklus – nuo naikintuvų iki karo laivų, rašo „The Moscow Times“. Vis dėlto kritinėje lėktuvų variklių srityje priklausomybė nuo Rusijos išlieka. 2017-2023 m. orlaivių varikliai sudarė daugiau nei pusę Kinijos ginklų importo vertės, o didžiąją dalį šių siuntų sudarė Rusijos gaminiai. Nepaisant to, Kinija jau rengia savo variklių liniją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(68)
(11)
(57)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: