„Kaip 2022 metų vasarį.“ Eina signalai ()
Nuo sovietinių laikų priklausė armijai.
.png)
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=NBHjVH4ucpU
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos karinis radijas rodo įtartiną veiklą, kaip 2022 metų vasarį, prieš invaziją į Ukrainą.
Apie tai praneša Vokietijos leidinys „Bild“.
Stotis „UVB-76“, taip pat žinoma kaip „Žužalka“ arba „Radio sudnogo dnia“ yra trumpųjų bangų radijo stotis, transliuojanti 4625 kHz dažniu. Manoma, kad ji nuo sovietinių laikų priklausė armijai. O jos žinutės tikrai nėra skirtos civiliams.
Šiuo dažniu dažniausiai girdimas tik monotoniškas dūzgimas. Tačiau laikas nuo laiko „UVB-76“ perduoda balso signalus, pvz., vardus ar skaičių sekas, analitikai ir radijo mėgėjai to negali paaiškinti. Niekas tiksliai nežino, apie ką kalba šie signalai. Dėl šios priežasties jau daugelį metų sklando įvairūs gandai apie radijo stoties veikimą.
|
Apie „Žužalkos“ darbą jau daug metų sklando įvairūs gandai: kad tai gali būti šnipų radijo stotis arba sistema, kuri automatiškai paleidžia kontrpuolimą branduolinio smūgio atveju, jei politinė vadovybė nebegali to padaryti. Taip pat manoma, kad tai tiesiog senas armijos siųstuvas, kuris karts nuo karto išbandomas.
Leidinys primena, kad, anot Rusijos propagandinio laikraščio „Komsomolskaja Pravda“, 2022 metų sausį ir vasarį, prieš pat Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, kanalas be perstojo transliavo žinias, ypač žodį „nesustabdomas“.
Neseniai stebėtojai vėl užfiksavo daugiau nei dviejų dešimčių koduotų pranešimų perdavimą – daugiau nei bet kada anksčiau per 24 valandas. Tą dieną Donaldas Trumpas telefonu kalbėjosi su Vladimiru Putinu. Paskutinėje žinutėje buvo girdima keturių žodžių seka: Neptūnas, Timjan, Lisja mantija ir Nutaba.
Kai kurie kriptografai mano, kad taip pranešama apie galimą Rusijos pavasario puolimą.
Kanados analitikai aiškina, kad kanalas daug pasako apie tai, kaip Rusija nori būti suvokiama išoriškai: kaip sunkiai suprantama, nevisiškai suprantama, galbūt pavojinga, galbūt ne. Dėl to „Žužalka“ yra vienas „sėkmingiausių, vis dar aktyviausių Šaltojo karo infrastruktūros reliktų“.
„Ne todėl, kad ji kažką sako. O todėl, kad mes niekada nenustojome jos klausytis“, – pažymi analitikai.