Vienetinis. BMP-55 – fronte. „Užmirštas“ (Foto)  ()

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukos, kuriose užfiksuotas retas Ukrainos sunkiosios pėstininkų kovos mašinos BMP-55 prototipas.


BMP-55
BMP-55
© Ekrano kopija | https://x.com/T_90AK/status/1849420582238191991/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelis šalių pasenusius tankus bandė paversti šarvuotomis pėstininkų transporto priemonėmis, ne išimtis ir Ukraina.

Vienas pirmųjų bandymų įvyko dar 1998 m., kai Ukrainos gynybos ministerijos Projektavimo ir technologijų centras, turėjęs šiek tiek patirties kuriant ir perstatant šarvuočius, pasiūlė modernizuoti sandėliuose esančius tankus T-55.

Pasenę tankai turėjo virsti pėstininkų kovos mašinomis, pasižyminčios dideliu apsaugos lygiu, išlaikant reikiamą mobilumą, patikimumą ir papildomai suteikiant tam tikrą galios rezervą, skirtą naudoti įvairiems tikslams.

Be to, Ukraina galvojo apie šią modifikaciją kaip apie eksporto sprendimą, tačiau nepaisant potencialių klientų susidomėjimo, projekte masinės gamybos nebuvo.

„Philips 27B1U5601H/00“ – dėmesio neprašantis įrankis su kamera, garsiakalbiais, USB stotele ir ryškiu IPS ekranu (Apžvalga)
2926

Koks yra geras įrankis? Gražus, traukiantis dėmesį ir vis apie save primenantis? Ne, geras įrankis yra nepastebimas ir leidžia susikoncentruoti į darbą. Jūsų namų biure tokiu įrankiu gali būti „Philips 27B1U5601H/00“ monitorius.

Išsamiau

Tačiau ukrainiečiai nenorėjo susitaikyti su šios koncepcijos atsisakymu, todėl 2000 metais Charkive buvo pradėtas darbas prie panašaus projekto, kuris vėliau gavo pavadinimą BMP-55. Šiame projekte buvo atsižvelgta tiek į šalies, tiek į užsienio patirtį.

2009 metais buvo pastatytas pirmasis ir paskutinis BMP-55 prototipas, mašina praėjo bandymus ir pademonstravo savo galimybes, tačiau darbas su ja nebuvo tęsiamas. BMP-55 išlieka unikaliu prototipu, kuris nebuvo oficialiai pradėtas naudoti – jo pasirodymas socialinėje žiniasklaidoje gali reikšti požiūrio pasikeitimą, nors iki šiol nėra patvirtintų pranešimų apie naudojimą kovoje.

 

BMP-55 sukurtas remiantis T-55 tanko važiuokle, bokštelis pašalintas, o variklis ir pavarų dėžė perkelti į korpuso priekį. Ši konfigūracija leidžia įrengti užpakalinę rampą, kuri žymiai pagerina saugumą ir leidžia greitai perkelti kariuomenę, atsargas ir evakuoti sužeistuosius.

Mašinoje sumontuotas 700 AG 5TDF variklis, žinomas iš tankų T-64, kuris užtikrina pakankamą mobilumą nepaisant padidėjusio svorio. Be to, BMP-55 gali būti aprūpintas reaktyviais šarvais ir savadarbėmis sprogstamųjų užtaisų apsaugos sistemomis.

 

Pagal turimus techninius duomenis BMP-55 galinis šarvas yra 40 mm storio ir yra atsparus 14,5 mm kalibro prasiskverbiamoms kulkoms, o tai užtikrina 4 apsaugos lygį pagal NATO standartus. Mašinos apatiniai šarvai pagaminti iš kompozitinių sluoksnių, apsaugančių nuo TM-57 prieštankinių minų sprogimų, atitinkančių NATO 5 lygio reikalavimus.

BMP-55 sveria apie 28,5 tonos (be ginkluotės), jį valdo trijų žmonių įgula, telpa 10 karių. Variklis ir pavarų dėžė integruoti į vieną modulį, kurį galima greitai pakeisti lauko sąlygomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(0)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()