Štai kodėl jis buvo išstumtas. Įdomi JAV pareigūno žinutė ()
Rusijai jis nepatinka.

© State Emergency Service of Ukraine (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Destructions_in_Kharkiv_after_Russian_attack,_2025-04-18_(05).webp
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Balandžio 23 dieną Londone turėjo įvykti aukšto lygio JAV, Ukrainos ir Europos partnerių susitikimas. Po to, kai JAV valstybės sekretorius Marco Rubio atsisakė jame dalyvauti, šio susitikimo lygis buvo sumažintas. Iš taikos apmatų kūrimo buvo pereita prie konsultacijų. Tačiau ten vis tiek buvo Keithas Kelloggas – atsargos generolas, kurį Trumpas buvo pasirinkęs pasiuntiniu Ukrainai ir Rusijai. Ir žmogus, kurį Rusija atmetė, kad galėtų diskutuoti su prorusišku Steveu Witkoffu, kuris nė iš tolo neturi Kelloggo patirties diplomatijoje.
Trumpas ir jo aplinka pyksta ant Ukrainos, nes Zelenskis pareiškė, kad Ukraina niekada nepripažins Krymo ar kitų Ukrainos regionų okupacijos. Baltieji rūmai paskelbė, kad tokia retorika kenkia pastangoms pasiekti taiką. Tuo tarpu Kelloggas paskelbė visiškai kitokią žinią – „Teigiamos derybos Londone su Andrijumi Jermaku. Metas judėti į priekį įgyvendinant prezidento Trumpo Ukrainos-Rusijos karo direktyvą: sustabdyti žudynes, pasiekti taiką ir pirmenybę teikti Amerikai.“
|
Pokalbius Londone teigiamai įvertino ir Zelenskis, kuris teigia, kad Ukraina ten priminė, kad atsisakyti Krymo negali. Šią poziciją išgirdo ir Kelloggas, kuris kalba apie konstruktyvų dialogą. Taigi, tiltai nėra sudeginti.
Tuo tarpu Steveas Witkoffas išvyko į Maskvą, kur vėl susitiks su Putinu. Toks yra skirtumas tarp Kelloggo ir Witkoffo misijų.
Trumpas neprašys Ukrainos pripažinti Krymą Rusijai. Tačiau Ukrainai netinka ir tai, kad Krymą Rusijai gali pripažinti JAV. Tai yra visiškai nepriimtina. Neskaitant šio punkto, visa kita yra suderinama. Ukraina sutinka įsipareigoti neatsiimti okupuotų regionų jėga. Ukraina netgi sutinka nesiekti narystės NATO, jei tik gaus saugumo garantijas. JAV nesiekia Ukrainos demilitarizacijos. Taigi, jei Kelloggo dėka pavyks atsitraukti nuo radikalaus Krymo klausimo sprendimo, diplomatija vis dar yra įmanoma.