„Trumpas de facto kviečia Putiną pulti Europą. Pildosi blogiausias scenarijus“ ()
Jau matyti blogiausio scenarijaus išsipildymo ženklai.

© Kremlin.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_and_Donald_Trump_at_the_2017_G-20_Hamburg_Summit_%284%29.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ kritikuoja Donaldo Trumpo požiūrį į Rusiją ir padėtį Europoje, teigdamas, kad JAV prezidentas „de facto kviečia Rusiją pulti Europą“.
„Frankfurter Allgemeine Zeitung“ apžvalgininkas Konradas Schulleris penktadienį paskelbtame straipsnyje vertina, kad būsimasis Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas turėtų nedelsdamas imtis veiksmų, o Europos Sąjunga turėtų perimti Rusijos turtą.
Schulleris prisimena Merzo žodžius, kuris po rinkimų sakė, kad santykiuose su Trumpu „tikisi geriausio įmanomo scenarijaus“, bet tuo pačiu metu „ruošiasi blogiausiam“. Pasak teksto autoriaus, jau matyti šio blogiausio scenarijaus išsipildymo ženklai – JAV prezidentas, jo nuomone, griauna pasaulio ekonomiką, dėl karo kaltina Ukrainą, o Rusijos vadovą vadina „Vladimiru“ taip, lyg šis būtų jo kolega.
|
Apžvalgininkas Trumpą lygina su „be smegenų ir negailestingu“ personažu, neva cituodamas Aleksandro Puškino žodžius. Jis atkreipia dėmesį, kad Krymo aneksijos pripažinimas reikštų nukrypimą nuo ankstesnių JAV įsipareigojimų, įskaitant 2018 m. deklaraciją, ir taip pat galėtų pakenkti viso NATO patikimumui.
Pasak Schullerio, galimi du scenarijai: Ukraina gali sutikti su fiktyviu taikos susitarimu, kuris tik paskatintų Putiną pradėti tolesnius išpuolius, arba ji tęs kovą. Abiem atvejais Europa privalo jai padėti – dar ir todėl, kad, kaip sakė Bundestago narys Johannas Wadephulis, tai, kas vyksta Donbase, liečia ir Vokietijos ateitį.
Autorius pabrėžia, kad Friedrichas Merzas, pradėjęs eiti kanclerio pareigas, turėtų sutelkti dėmesį į tikros Europos gynybos kūrimą. Jo nuomone, skubiausias klausimas yra maždaug 180 milijardų eurų vertės įšaldyto Rusijos turto perdavimas Ukrainai, kol vasarą nepasibaigs teisinės jo išlaikymo priemonės – tai, ką Viktoras Orbanas gali bandyti sustabdyti.