„Kas iš tikrųjų laimėjo iš susitarimo: Trumpas ar Ukraina?“ ()
Geriausias pasaulio derybininkas.

© Stop kadras|https://www.youtube.com/watch?v=GBwCUPttprw
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasirašęs susitarimą dėl Ukrainos žemės gelmių išteklių, Donaldas Trumpas dabar turi popieriaus lapą, su kuriuo galės bėgioti ir įrodinėti, koks jis derybų meistras. Tačiau panašu, kad būtent šis popieriaus lapas, pats šio popieriaus lapo egzistavimas, buvo pagrindinė spaudimo Ukrainai varomoji jėga. D. Trumpui buvo reikalingas popiergalis ir geriausio pasaulio derybininko šlovė. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje rašo politikos analitikas, bankininkas, tinklaraštininkas Sergejus Fursa.
Tinklaraštininkas rašo, kad Ukrainos derybininkams pavyko beprotiškai įžūlų Trumpo pasiūlymą paversti priimtinu susitarimu, ne tik neapsunkinančiu Ukrainos, nežeminančiu ukrainiečių, bet ir netrukdančiu Europos integracijai.
|
„Ar šis susitarimas turės kokį nors ekonominį poveikį? Greičiausiai ne. Galbūt jis taps psichologiniu veiksniu, palaikančiu norą investuoti Ukrainoje po karo, o gal ir ne. Bet tai tikrai nėra susitarimas dėl žalos, tai nėra susitarimas dėl kolonijinės priklausomybės. Tai nėra susitarimas, kuriuo pripažįstame įsivaizduojamą skolą, kurią Trumpas nupiešė mūsų galvose, ir mokame ją visą likusį gyvenimą. Visi šie Trumpo kėslai iš galutinio varianto dingo. Nors jis vis visiems kartoja, kad dabar galės kompensuoti Amerikos mokesčių mokėtojams. Na, tegul jis ir pasako“, – pažymėjo ekspertas.
Sergejus Fursa pažymi, kad ne mažiau svarbus klausimas yra tai, ar susitarime numatytos saugumo garantijos. Atsakymas į šį klausimą yra vienareikšmis: ne, ne, tačiau jų nebuvo tikėtasi. Ir, žinoma, šis susitarimas neduoda nė vieno signalo Putinui.
Ar šis susitarimas gali tapti pagrindu tolesnei JAV karinei paramai? Teoriškai galėtų. Bet teoriškai. Tačiau praktiškai kartą sutapo, kad Trumpas atblokavo susitarimus dėl ginklų pardavimo Ukrainai. Arba dėl to kaltas susitarimas, arba oras Romoje, o gal Trumpui pagaliau tapo aišku, kad jis atrodo nekaip, kai Putinas jį apsuka telefonu”, – pažymėjo Fursa.
Apibendrindamas ekspertas pažymėjo, kad iš šio susitarimo matyti, jog D. Trumpui galima pasakyti „ne“. Kai jis siūlo kažką, kas akivaizdžiai prieštarauja nacionaliniams interesams. Ir po to pasaulio pabaiga neįvyksta. Po to prasideda normalus pokalbis.