JAV slaptiesiems naikintuvams gresia pavojus. Kinija rado pigų, bet tikslų priešnuodį ()
Kinija pareiškė, kad dabar, naudodama modifikuotą civilinę įrangą, gali centimetro tikslumu sekti šiuolaikinius amerikiečių slaptus (stealth) orlaivius.

© wallycacsabre, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lockheed_Martin_F-22_Raptor_%2819453913954%29.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„South China Morning Post“ duomenimis, atitinkamus bandymus atliko 38-asis Kinijos elektronikos technologijų grupės tyrimų institutas, kuris kuria pažangias radarų sistemas Kinijos armijai.
Bandymų metu vyresnieji inžinieriai Niu Qin ir Xia Shaojun tariamai pademonstravo, kad nemažai komerciškai prieinamų spektro analizatorių, kainuojančių mažiau nei 500 000 juanių (68 600 JAV dolerių), gali tiksliai aptikti amerikietiško mažos perėmimo tikimybės (LPIR) radaro spinduliuotę. Deklaruojama paklaida yra 10–13,5 mm net ir esant kliūtims.
|
Kaip pažymi „Interesting Engineering“, jei Kinijos mokslininkų teiginiai yra teisingi, Amerikos slaptosios technologijos gali smarkiai prarasti savo pranašumą.
Straipsnio autoriai pabrėžė, kad LPIR yra labai svarbus šiuolaikiniams amerikiečių slaptiesiems orlaiviams, tokiems kaip F-35 „Lightning II“, F-22 „Raptor“ ir B-2 „Spirit“ bombonešiai. Ši technologija taip pat naudojama daugelyje slaptų bepiločių orlaivių (UAV), branduolinių povandeninių laivų ir JAV raketinės gynybos sistemų.
Manoma, kad tokios technologijos sulygins Jungtinių Valstijų ir Kinijos galimybes elektroninio karo srityje, ypač aukštųjų technologijų konflikte (pavyzdžiui, Pietų Kinijos jūroje ar Taivano sąsiauryje).