[ŽT] „Ai, nereikia tų paliaubų tada.“ Naujas Trumpo administracijos požiūris ()
Kad tik nereikėtų paspausti Putino.

© https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Donald_Trump_in_May_2025#/media/File:P20250501JB-1150_(54490782922).jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Buvo laikas, kai Trumpas kartojo, kad Putinas labiau nori taikos nei Zelenskis. Ukrainos diplomatai sunkiai dirbo, kad pakeistų šį Trumpo įsitikinimą. Tuomet Ukraina žengė galingą žingsnį ir sutiko su besąlygine taika 30 dienų. Tai buvo įspūdingai gudrus žingsnis, nes Ukraina parodė, kad nori taikos. Ir kai Rusija šio iššūkio nepriėmė, tapo aišku, kad taika Ukrainoje turi vieną priešą – Rusiją. Ne Zelenskį, ne ukrainiečius, o tik Rusiją.
Taigi, buvo vilties, kad pagaliau Trumpas paspaus Putiną. Jis apie tai užsiminė pats, sakydamas, kad egzistuoja sankcijos, bankinės priemonės, naftos rinkos. Putinas dar labiau supykdė Trumpą, kai pradėjo žiauriai atakuoti Ukrainos miestų centrus. Trumpas pakartojo, kad paliaubos būtinos. Tai viskas – dabar bus spaudimas?!
|
Rusija nepajudėjo nuo silpnų Trumpo grasinimų ir visa viltis, kad Putinas pagaliau patirs rimtesnį spaudimą subliuško. JAV viceprezidentas J. D. Vanceas pareiškė, kad reikia „perlipti“ paliaubų idėją ir ją pamiršti, nes – ir tai nuskambės beprotiškai – „Rusijai ji nepatinka“. Tai yra, Rusijai nepatiko JAV raginimai skelbti paliaubas, todėl JAV neberagins. Vanceas pažadėjo, kad vietoje paliaubų, JAV dabar iš karto sieks galutinio taikos susitarimo.
Paliaubos buvo gera idėja. JAV ir Ukraina manė, kad paskelbus 30 dienų paliaubas būtų galima organizuoti vieną derybų raundą po kito. Vėliau – pratęsti paliaubas. Visi pasaulio lyderiai, įskaitant, žinoma, JAV ir Ukrainos vadovus, kartojo, kad paliaubos yra pirmasis žingsnis link taikos. Ir JAV turi įrankių paspausti Putiną priimti sprendimą dėl paliaubų. Tik nenori jų naudoti.