„Į Sibirą. Panika auga.“ Rusijoje kai kas vyksta (Foto) ()
Rusijos bombonešiai perdislokuojami prie sienos su Kinija.
.png)
© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=vWhNcD5QXDo
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Didėjant susirūpinimui dėl Ukrainos dronų atakų prieš aerodromus europinėje šalies dalyje, Rusija staiga dislokavo iki dešimties strateginių bombonešių Tu-95 į oro bazę „Belaja“ Irkutsko srityje, beveik 4 000 km nuo Ukrainos, rašo amerikiečių leidinys „ The National Interest“.
Šis žingsnis, anot analitikų, gali rodyti ne tik norą apsaugoti pagrindines pajėgas, bet ir prioritetų pasikeitimą – nuo Ukrainos prie potencialios grėsmės Kinijos pavidalu.
„Tolimojo nuotolio bombonešių dislokavimas Sibire yra ne tik apsauga nuo dronų. Tai geopolitinis gestas Kinijos atžvilgiu“, – socialiniame tinkle X pažymėjo analitikas M. T. Andersonas, kuris paskelbė dešimčių Tu-95 lėktuvų palydovines nuotraukas „Belaja“ bazėje.
🇷🇺Belaya Air Base🇷🇺
— MT Anderson (@MT_Anderson) May 5, 2025
Continued buildup up of Tu-95 (strategic long range bombers) at Belaya in eastern Siberia (reportedly used for strikes against 🇺🇦)
9x Tu-95 on the apron with 1x taxiing for takeoff/recently landed
35cm resolution SAR from
Src📷: @SkyfiApp from @umbraspace pic.twitter.com/1SK56l1Rb5
|
Ir nors perkėlimo priežastis oficialiai neskelbiama, Maskva akivaizdžiai bijo galimų išpuolių. Prisiminkime, kad 2022 m. per Ukrainos smūgį Engelso oro bazei buvo apgadinti mažiausiai du Tu-95 lėktuvai. Dabar Kremlius imasi kraštutinių priemonių, įskaitant lėktuvų uždengimą automobilių padangomis ir piešdamas siluetus.
Tačiau „Belaja“ bazės simbolika yra daug gilesnė. Šaltojo karo metu, septintajame dešimtmetyje, nutrūkus Kinijos ir Sovietų Sąjungos santykiams, bazė tarnavo kaip Kinijos sulaikymo placdarmas. Šiandieninis strateginės aviacijos sugrįžimas į regioną gali rodyti didėjantį Kremliaus susirūpinimą dėl Pekino veiksmų.
Nors Rusija ir toliau vykdo oro antskrydžius Ukrainoje, šis žingsnis rodo galimą Kremliaus strategijos pasikeitimą: labiau žvelgti į Rytus ir būti pasiruošusiam bet kam.