„Oro gynybos sistemoms nepasiekiamos. JAV ir Kiniją ištiko panika. Ką sukūrė Rusija“  (2)

Stengiasi neatsilikti.


Rusijos vėliavos ir žemėlapio koliažas
Rusijos vėliavos ir žemėlapio koliažas
© Peggy_Marco (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/illustrations/map-russia-flag-borders-countries-1020173/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos hipergarsinė sparnuotoji raketa 3M22 „Cirkon“ pademonstravo gebėjimą pasiekti iki 9 machų greitį, todėl ji yra greičiausia pasaulyje. JAV ir Kinija dėl to neslepia savo susirūpinimo. Apie tai rašo buvęs JAV armijos karininkas ir karinis analitikas Brentas Eastwoodas.

Pažymima, kad hipergarsiniai ginklai yra raketos, skraidančios daugiau nei 5 machų greičiu ir galinčios pakeisti savo skrydžio trajektoriją, todėl oro gynybos sistemoms jos praktiškai nepasiekiamos.

[EU+Kuponai] Skaniausi patiekalai akimirksniu. Tobulos elektrinės keptuvės namams ir verslui. Aukščiausia klasė ir stulbinama kaina (Video)
2

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Rusija pirmoji pasaulyje panaudojo hipergarsinius ginklus. „Cirkon“ raketa pirmą kartą buvo išbandyta 2017 m. Ji paleidžiama iš jūrinių platformų, įskaitant fregatą „Admiral Gorškov“. Raketa turi tiesiaeigį reaktyvinį variklį ir gali pasiekti iki 1000 km nuotolį. Dėl didelio greičio ir manevringumo jį sunku perimti.

Taip pat minima kita raketa „Kinžal“, galinti skristi iki 10 machų greičiu.

Kinai šiuo klausimu stengiasi neatsilikti nuo rusų. Kinijos inžinieriai šiuo metu dirba su DF-17 raketa, kurios greitis siekia iki 10 machų, nors šių savybių Vakarų žvalgyba dar nepatvirtino. Šiaurės Korėja, Iranas ir kitos šalys taip pat vykdo savo hipergarsines programas.

 

Jungtinės Valstijos tradiciškai atsilikdavo hipergarsinių lenktynių srityje, tačiau tai keičiasi. Gynybos departamentas testuoja „Common Hypersonic Glide Body“ и „Conventional Prompt Strike“.

Raketos paleidžiamos iš sunkvežimių, todėl po paleidimo jos gali greitai judėti. Planuojama, kad armija ir karinis jūrų laivynas šias sistemas gaus jau 2025 m. Amerikos raketos gali prasiskverbti pro priešo oro gynybos sistemas, įskaitant S-400 ir S-500.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(16)
(17)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)