Nestabdo. Italai siunčia Ukrainai didžiulį siuntinį (Foto) ()
Italija jau vienuoliktą kartą teikia karinę paramą Ukrainai – šį kartą siunčia šimtus šarvuočių ir pažangią palydovinio stebėjimo sistemą.

© George E. Koronaios, CC BY-SA 4.0 | https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:M113_armored_personnel_carrier_in_Athens_on_March_25,_2024.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2025 m. gegužės 17 d. Italija paskelbė apie naują karinės pagalbos paketą Ukrainai. Jį sudaro 400 M113 šarvuočių ir nenustatyta palydovinė žvalgybos sistema.
Šaltiniai, įskaitant Italijos dienraštį „il Giornale“, pranešė, kad tai jau vienuoliktas toks pristatymas nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. vasarį. Gynybos ministras Guido Crosetto patvirtino, kad paketo tikslas – pagerinti Ukrainos karių mobilumą ir padidinti jų informuotumą apie situaciją.
🇮🇹🇺🇦
— A-129 Mangusta (@NichoConcu) May 17, 2025
More Italian aid to Ukraine announced! Recently Guido Crosetto confirmed the 11th aid package will be sent. In this package Italy will send 400 M113’s (VCC-2’s will likely also be part of them) and a type of “satellite surveillance system”. Will update if I get anymore info. pic.twitter.com/GJSqCcMjLb
|
Pagrindinis paramos elementas yra M113 šarvuočiai – vikšrinės transporto priemonės, kurias šeštojo dešimtmečio pabaigoje sukūrė amerikiečių bendrovė „FMC Corporation“. M113 yra vienas iš labiausiai paplitusių šarvuočių istorijoje. Jie pirmą kartą buvo panaudoti kovose 1961 m. ir nuo to laiko dalyvavo daugybėje konfliktų visame pasaulyje.
Italijos pagalba greičiausiai apima karinius rezervinius dalinius – jų reaktyvavimas palydovinėse nuotraukose pastebėtas jau 2024 m.
Antras svarbus paketo elementas yra palydovinė stebėjimo sistema. Nors detalės neatskleistos, žinoma, kad ji skirta padėti Ukrainai žvalgybos, kariuomenės judėjimo stebėjimo ir smūgių planavimo srityse. Šio tipo sistemos teikia duomenis realiuoju laiku, leidžiančius nustatyti artilerijos pozicijas ir priešo kariuomenės koncentracijas.
Kai kurie analitikai teigia, kad Italija gali suteikti Ukrainai prieigą prie komercinių palydovinių paslaugų ar net „Leonardo SpA“ sukurtos karinės sistemos. Pavyzdys yra Italijos COSMO-SkyMed radarų sistema, kuri veikia visomis oro sąlygomis ir teikia didelės skiriamosios gebos vaizdus.
Derindama palydovų duomenis su sąjungininkų informacija, pavyzdžiui, SIGINT duomenimis iš Jungtinių Valstijų arba stebėjimais iš NATO lėktuvų, Ukraina galėtų įgyti didelį pranašumą mūšio lauko žvalgyboje.