Naujausias Rusijos monstras. Į trasą – „Kurganec-25“ ()
Minske vykusioje tarptautinėje ginklų parodoje MILEX 2025 Rusija pademonstravo vieną iš svarbiausių savo gaminių – naujos kartos vikšrinę pėstininkų kovos mašiną „Kurganec-25“.

© Dmitriy Fomin (CC BY 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kurganets-25_%2841204914274%29.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Preliminarūs bandymai artėja prie pabaigos, o dauguma Rusijos gynybos ministerijos reikalavimų tariamai jau įvykdyti.
Mašiną sukūrė„Kurganmašzavod“ ir tai yra iš esmės naujas požiūris į pėstininkų kovos mašinų projektavimą Rusijos Federacijoje. Skirtingai nuo BMP-1 ir BMP-2, nauja mašina didesnė, gavo modulinius šarvus, sustiprintą dugno apsaugą ir visiškai skaitmeninę kovos valdymo sistemą.
„Kurganec-25“ kelyje gali išvystyti iki 80 km/val. greitį, o vandenyje – iki 10 km/val.
Pagrindinis ginkluotės tipas yra nuotoliniu būdu valdomas kovos modulis „Bumerang-BM“, kurį sudaro:
- 30 mm automatinė patranka 2A42;
- dvigubas 7,62 mm PKT kulkosvaidis;
- 4 „Kornet-EM“ prieštankinės raketos, kurių veikimo nuotolis iki 5,5 km.
|
Šaudymas vykdomas automatiniu režimu, su galimybe sekti taikinius ir šaudyti salvėmis į aktyvias apsaugos sistemas. Ginklo valdymas galimas tiek iš šaulio, tiek iš vado pozicijos.
Mašinoje naudojami moduliniai šarvai ir, anot kūrėjų, gali būti įrengta dinaminė apsauga ir aktyvios apsaugos sistema „Afganit“. Sistemą sudaro lazeriniai jutikliai, trukdymo įtaisai ir paleidimo įrenginiai aplink bokštą.
Stebėtojai pažymi, kad nors „Afganit“ veiksmingumas realiomis kovos sąlygomis nebuvo patvirtintas, jo įrengimas atspindi norą padidinti mašinos kovos išgyvenamumą.
Kovos mašina taip pat aprūpinta universaliomis kameromis, šiluminiais vaizdo ieškikliais, lazeriniais atstumo ieškikliais, taip pat inercine ir palydovine navigacija. Skaitmeninė ugnies valdymo sistema leidžia tiksliai šaudyti judant ir teikia pusiau automatinį valdymą.
Tačiau viešai nėra jokių išsamių techninių duomenų ar realių kovos ataskaitų, todėl neįmanoma iki galo įvertinti mašinos kovos efektyvumo.
Daroma prielaida, kad ateityje „Kurganec-25“ užims savo vietą vienoje modulinėje Rusijos šarvuočių triadoje kartu su ratine platforma „Bumerang“ ir sunkiąja pėstininkų kovos mašina, pagrįsta „Armata“.
Pagrindinės „Kurganec-25“ charakteristikos:
- Ilgis: 7,2 m
- Plotis: 3,2 m
- Aukštis: 2,3 m
- Svoris: 25 tonos
- Variklis: dyzelininis, kurio galia 800–850 AG.
- Didžiausias greitis kelyje: 80 km/val.
- Greitis vandenyje: iki 10 km/val.
- Ekipažas: 3 + 6 desantininkai