„Labai svarbi žinia“  (1)

„Pasimetė tarp visų įvykių.“


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Labai svarbi žinia, kuri pasimetė tarp visų įvykių, yra ta, kad Vokietija svarsto ir pradėjo ruoštis deryboms su Prancūzija dėl branduolinio atgrasymo Europoje. Tai svarbu, nes tai vienas iš labai svarbių žingsnių Europos žemyno subjektyvumo, Europos kaip vientiso organizmo supratimo link“, – rašoma X puslapyje „Pulse of Ukraine“. 

Vokietija pakeitė savo poziciją dėl branduolinės energijos dėl energetikos krizės ir geopolitinių iššūkių ir planuoja investuoti į naujas technologijas.

Dar prieš kelerius metus Vokietija buvo antibranduolinės politikos simbolis. Po 2011 m. Japonijos Fukušimos atominės elektrinės katastrofos Merkel vyriausybė paskelbė negrįžtamą branduolinės energijos atsisakymą, uždarė atomines elektrines ir sutelkė dėmesį į vėjo ir saulės energijos gamybą.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)
9065

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Tačiau pasaulis pasikeitė. Rusijos invazija į Ukrainą, dujų krizė Europoje, infliacija ir nauja geopolitinė realybė Berlynui iškėlė naujų klausimų. Visų pirma, ar atominių elektrinių atsisakymas nebuvo per ankstyva klaida?

Vokietija atsisakė savo ilgalaikio pasipriešinimo branduolinei energetikai, žengdama pirmąjį realų žingsnį santykių su Prancūzija atšilimo link. Tai rodo pasikeitusi naujos vyriausybės, vadovaujamos konservatoriaus kanclerio Friedricho Merzo, pozicija, rašoma neseniai „Financial Times“ paskelbtame straipsnyje.

 

 

Kartu kancleris Merzas svarsto galimybę Vokietijai prisijungti prie Prancūzijos „branduolinio skėčio“ kaip potencialią atgrasymo priemonę nuo tolesnės Rusijos agresijos.

„Pagaliau esame pasirengę derėtis su Prancūzija dėl branduolinio atgrasymo Europoje. Geriau vėliau negu niekada“, – pabrėžė Vokietijos vyriausybės atstovas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(119)
(5)
(114)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: