Lenkija turi. JK irgi nori. Yra dvi didelės problemos, ypač su Trumpu!  ()

Programoje dalyvaujančios šalys praktikuojasi jį naudoti.


WE.177 branduolinė bomba
WE.177 branduolinė bomba
© The wub, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:WE177_training_nuclear_bomb_at_Explosion_Museum.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JK turi vieną stipriausių NATO kariuomenių ir yra viena iš nedaugelio pasaulio šalių, turinčių branduolinius ginklus. Savaitraštis „Economist“ nustatė, kad RAF, arba Britanijos oro pajėgos, svarsto galimybę įsigyti naujų F-35A naikintuvų iš JAV, kurie galėtų gabenti branduolinius ginklus. Tai reiškia galimą grįžimą prie programos, kuri buvo nutraukta prieš 27 metus.

Per pastaruosius kelis dešimtmečius JK turėjo vadinamąją branduolinę triadą, t. y. branduolinius ginklus, paleidžiamus iš sausumos, vandens (povandeninių laivų) ir tuos, kuriuos iš oro numeta strateginiai bombonešiai. Tačiau šiuo metu ji turi karinio jūrų laivyno komponentą – „Triden“ balistines raketas, paleidžiamas iš „Vanguard“ klasės povandeninių laivų.

[EU+Kuponai] „Banggood Hobby Day“ išpardavimas! Beprotiškos nuolaidos. Tik kartą metuose. Ribotas laikas ir kiekis (Video)
5070

„Banggood Hobby Day“ išpardavimas!

Beprotiškai didelė pasiūla

Maksimaliai didelės nuolaidos

Daugybė prekių iš Europos sandėlių

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas laikas ir prekių kiekis

1) „Mudiro“ - kelioniniai 35/55 litrų talpos šaldytuvai su LED valdymo panele

2) „BlitzWolf BW-V9“ - 1080P, 1000 ANSI, Android 9.0 projektorius

3) „Douxlife GC-RC05“ - žaidimų ir darbo kėdė, su masažo funkcija

Išsamiau

1998 m., po Strateginės gynybos apžvalgos (SDR), JK atsisakė WE.177 branduolinių bombų, kurios buvo siejamos su Šaltojo karo pabaiga ir SSRS/Rusijos keliamos grėsmės mažinimu.

Tačiau naujausia 2025 m. birželio mėn. SDR siūlo grįžti prie prieš 27 metus atsisakytos strategijos, kuri, žinoma, susijusi su Rusijos veiksmais Ukrainoje ir galimu Kremliaus ir NATO konfliktu. Viena iš naujausios SDR rekomendacijų – įsigyti amerikietiškų F-35A naikintuvų, kuriuos JAV sertifikavo gabenti bombą su branduoline galvute, kaip „branduolinio ginklo dalijimosi“ iniciatyvos dalį. Būtent tokius naikintuvus įsigijo Lenkija.

 

JK turi 38 vnt. F-35 (48 užsakyti), tačiau jie yra B varianto – šie aparatai gali pakilti sutrumpintu taku ir leistis vertikaliai. F-35A yra JAV sertifikuoti taktiniams branduoliniams kroviniams gabenti, kaip Europos NATO šalių dalijimosi amerikietiškomis bombomis su branduolinėmis galvutėmis dalis. Senajame žemyne ​​jų yra apie 100, jie dislokuoti šešiose bazėse Vokietijoje, Italijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje.

Šis ginklas priklauso JAV, tačiau galimo konflikto atveju Jungtinės Valstijos gali leisti jį naudoti NATO šalims, turinčioms atitinkamas platformas, įskaitant F-35A naikintuvus. Be to, programoje dalyvaujančios šalys praktikuojasi jį naudoti, ir atrodo, kad JK nori tapti šios programos dalimi.

 

Tačiau čia yra problema, nes JAV pagal „branduolinio ginklo dalijimąsi“ prieinamos B61 gravitacinės bombos – norint panaudoti šį ginklą, reikia būti tiesiai virš taikinio. Šiuolaikinės sklandančios arba valdomos bombos labiau primena oras-žemė raketas – jas galima numesti iš dešimčių, o kartais net šimtų kilometrų atstumo nuo taikinio, užtikrinant didesnį saugumą pilotui ir jo valdomai mašinai.

Kita problema, į kurią atkreipia dėmesį „The Economist“, yra JAV teisė nutraukti šio tipo ginklų naudojimą, jei tai tinka Baltiesiems rūmams. Esant dabartinei politinei situacijai ir Donaldo Trumpo nenuspėjamumui, tai gali būti problemiška.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(1)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()