[ŽT] 80 % ūkių! Trumpas pasidžiaugė per anksti  ()

„Tai būtų karo paskelbimas.“



© Bernard Gagnon (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Indus_River_in_Ladakh_01.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Indo upės vandenų sutartis, Indijos ir Pakistano pasirašyta 1960 metais, buvo laikoma viena sėkmingiausių visų laikų vandens dalijimosi sutarčių tarp dviejų šalių. Ir ji veikė gana ilgai. Tačiau 2025 m. balandžio 23 d. Indijos vyriausybė sustabdė sutarties galiojimą, nurodydama susirūpinimą dėl nacionalinio saugumo kaip pagrindinę priežastį ir teigdama, kad Pakistanas remia terorizmą, todėl nenusipelnė vandens.

Indijos ir Pakistano santykiai šiemet stipriai pablogėjo. Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas iki šiol giriasi, kad šią problemą išsprendė, abiems šalims pasiūlydamas gerus prekybos susitarimus. Bet jis šventė per anksti.

Aliexpress rinkinukas! Fantastiškų kainų ir galimybių vaizdo registratoriai, multimedijų sistemos, baterijų-akumuliatorių testeriai ir turbo pūtikliai-siurbliai (Video)
1779

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) „TUERBB T-B5319R“ - automobilinis vaizdo registratorius

2) „Fiizreal X50“ - labai mobilūs, rankiniai pūtikliai-siurbliai

3) „Fiizreal PBRM-1“ - baterijų-akumuliatorių testeris (tikriklis)

4) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

Išsamiau

Indija niekada neatkurs Indo vandenų sutarties su Pakistanu – tai paskelbė Indijos vidaus reikalų ministras Amitas Shahas. Vanduo, kadaise tekėjęs į Pakistaną, bus nukreiptas į Radžastaną. 80 % Pakistano dirbamos žemės – apie 16 milijonų hektarų – yra priklausoma nuo Indo upės sistemos vandens. 93 % šio vandens naudojama laukų drėkinimui, taip palaikant šalies žemės ūkį ir maisto saugumą. Maždaug 237 milijonai Pakistano žmonių yra tiesiogiai priklausomi nuo to vandens.

 

Islamabadas perspėja, kad vandens tiekimo blokavimas galėtų būti „karo aktas“. Ir sunku įsivaizduoti, kaip kitaip Pakistanas tai vadintų, nes tas vanduo jiems yra gyvybiškai svarbus. Neatkūrus sutarties veikimo vien ekonominiai nuostoliai gali siekti 50 milijardų dolerių per metus, jau nekalbant apie bado pavojų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(7)
(1)
(6)

Komentarai ()