„9 branduolinės bombos. Žalos mastas yra rimtas“  ()

„Po kelių mėnesių ar dar greičiau.“


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=pc8V5wxAXGk

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JT branduolinės priežiūros agentūros vadovas Rafaelis Grossi teigia, kad Iranas greičiausiai galės „po kelių mėnesių“ vėl pradėti gaminti sodrintą uraną, nepaisant to, kad keli jo branduoliniai objektai buvo apgadinti per JAV ir Izraelio atakas, šeštadienį pranešė „CBS News“.

Birželio 13 d. Izraelis pradėjo Irano branduolinių ir karinių objektų bombardavimo kampaniją, teigdamas, kad taip siekiama neleisti Iranui sukurti branduolinio ginklo, nors pati islamo respublika nuolat neigia turinti tokių tikslų.

Paskiau Jungtinės Valstijos subombardavo tris pagrindinius Teherano atominės programos objektus.

Irano užsienio reikalų ministras Abbasas Araghchi teigia, kad branduoliniams objektams padarytos žalos mastas yra „rimtas“, tačiau daugiau informacijos nežinoma. JAV prezidentas Donaldas Trumpas primygtinai tvirtino, kad Irano branduolinė programa buvo sustabdyta „dešimtmečiams“.

[EU+Kuponai] Prasidėjo! „June Mega Sale“ išpardavimas. Iki 70 % nuolaidos, geriausi daiktai ir 100 € prizai. Paskubėkite, pasiūla ribota!
4252

„June Mega Sale“!

Galioja iki 2025-06-30

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

Prizai iki 100€

Išsamiau

Tačiau Tarptautinės atominės energijos agentūros generalinis direktorius R. Grossi pasakė, kad „kai kurie objektai vis dar stovi“.

„Sakyčiau, po kelių mėnesių ar dar greičiau jie gali vėl turėti keletą kaskadų besisukančių ir prisodrintą uraną gaminančių centrifugų“, – penktadienį teigė M. Grossi, kurio pokalbio su transliuotoju stenograma buvo paskelbta šeštadienį.

Kitas svarbus klausimas yra tas, ar Iranas prieš išpuolius galėjo perkelti savo turimas atsargas – maždaug 408,6 kg itin prisodrinto urano, ar bent jau jų dalį.

Šis uranas yra sodrintas iki 60 proc. – daugiau nei reikia civilinėms reikmėms, tačiau mažiau nei ginklams gaminti. Jei tokia medžiaga būtų sodrinama toliau, teoriškai jos pakaktų pagaminti daugiau nei devynias branduolines bombas.

 

Duodamas interviu transliuotojui „CBS News“, R. Grossi prisipažino: „Mes nežinome, kur ši medžiaga gali būti.“

„Taigi, dalis jos būti sunaikinta per antskrydį, tačiau dalis galėjo būti perkelta. Tai anksčiau ar vėliau reikia išsiaiškinti“, – duodamas interviu sakė jis.

Tuo tarpu Irano įstatymų leidėjai nubalsavo sustabdyti bendradarbiavimą su TATENA, o Teheranas atmetė R. Grossi prašymą leisti apsilankyti apgadintuose objektuose, ypač Forde, kur yra pagrindinis urano sodrinimo kompleksas.

„Turime turėti galimybę nustatyti, patvirtinti, kas ten yra, kur tai yra ir kas nutiko“, – paaiškino R. Grossi.

 

Kitame kanalo „Fox News“ laidai „Sunday Morning Futures“ duotame interviu JAV prezidentas Donaldas Trumpas sakė nemanantis, kad atsargos buvo perkeltos.

„Tai labai sunku padaryti, be to, mes jų praktiškai neįspėjome, – sakė jis. – Nieko jie neperkėlė.“

JAV valstybės sekretorius Marco Rubio šeštadienį pabrėžė, kad Vašingtonas remia „svarbias TATENA pastangas Irane vykdyti patikrą ir stebėseną“ ir pagyrė R. Grossi ir jo vadovaujamą agentūrą už „ryžtą ir profesionalumą“.

Visas interviu su R. Grossi bus parodytas sekmadienį laidoje „Face the Nation with Margaret Brennan“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Jūras Barauskas
(0)
(2)
(-2)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()

Susijusios žymos: