Karinė galia didinama 5 kartus. Kovai prieš Rusiją pradėjo ruoštis 500 000 karių  ()

„Jų reikia dideliais kiekiais.“


Artilerija
Artilerija
© U.S. Army photo by Kevin Sterling Payne (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AHS_Krab_SPH_Exercise_Dynamic_Front_22.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-07-01 Karinė galia didinama 5 kartus. Kovai prieš Rusiją pradėjo ruoštis 500 000 karių  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos gynybos koncernas PGZ penkis kartus padidins artilerijos sviedinių gamybą, kad suteiktų kariuomenei galimybę ginti šalį nuo Rusijos grėsmės, interviu „Financial Times“ (FT) pareiškė valstybės turto ministras Jakubas Jaworowskis.

Jis patikslino, kad šiuo metu bendrovė per metus pagamina 30 000 didelio kalibro šaudmenų, o per trejus metus šis skaičius bus padidintas iki 150–180 tūkstančių.

„Artimiausiomis dienomis“ valdžia šiems tikslams iš valstybės biudžeto skirs 2,4 milijardo zlotų (663 mln. JAV dolerių).

Koncernas gamina 155 mm artilerijos sviedinius NATO standarto haubicoms ir 120 mm sviedinius tankams.

„Mūsų trumpalaikis tikslas – gerokai padidinti šio tipo ginklų gamybą ir tapti nepriklausomiems nuo užsienio tiekėjų, sukuriant tvarų nacionalinės autonomijos pagrindą“, – pažymėjo J. Jaworowskis.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
2361 9

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Pasak jo, karas tarp Rusijos ir Ukrainos parodė, kad „155 mm šaudmenys vaidina pagrindinį vaidmenį šiuolaikiniame mūšio lauke ir jų reikia dideliais kiekiais“.

Šaudmenų trūkumas yra viena iš opiausių Lenkijos problemų.

Kovo pabaigoje Nacionalinio saugumo biuro vadovas generolas Dariuszas Lukowskis pareiškė, kad su dabartinėmis atsargomis šalis Rusijos atakos atveju galėtų išsilaikyti tik „savaitę ar dvi“, o kai kurių rūšių šaudmenų užtektų tik 5–7 dienoms – tai daugiausia susiję su sena įranga, kuriai jie nebegaminami.

 

Balandžio mėnesį gynybos viceministras Cezaris Tomczykas paskelbė, kad Lenkija investuos 3 milijardus zlotų (700 milijonų eurų) į naujas gamyklas, skirtas 155 mm kalibro sviediniams gaminti.

Lenkija gynybai išleidžia daugiau nei visos jos NATO sąjungininkės: 2025 m. ši suma sudarys 4,7% BVP (apie 50 milijardų dolerių). Tačiau lėšos daugiausia skiriamos užsienio ginklų tiekėjams, daugiausia Jungtinėms Valstijoms ir Pietų Korėjai. Dabar Lenkijos vyriausybė stengiasi sutelkti dėmesį į savo šalies gamintojo rėmimą.

Šios pastangos atitinka Europos politiką mažinti priklausomybę nuo Jungtinių Valstijų ir kitų užsienio karinių tiekėjų.

 

Kovo mėnesį Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas paskelbė apie planus daugiau nei padvigubinti nacionalinę kariuomenę iki pusės milijono žmonių dėl Rusijos atakos grėsmės.

Jis taip pat teigė, kad veda „rimtas derybas“ dėl Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pasiūlymo panaudoti Prancūzijos branduolinius ginklus Europos sąjungininkams ginti.

Be to, Lenkijos vyriausybė paprašė JAV prezidento Donaldo Trumpo dislokuoti šalyje amerikiečių kovines galvutes.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(0)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()