Kaip ir kada baigsis karas Ukrainoje.“ Visiems šokas nuo DI. Niekas to nesitikėjo ()
DI nemato jokių galimybių artimiausiu metu grįžti...

© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=1079373247709086&set=a.229159256063827
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kiekvienas ukrainietis, gyvenantis tiek šalyje, tiek užsienyje, laukia karo Ukrainoje pabaigos. Absoliučiai visi žmonės to laukia kaip nieko kito, tačiau naujienos neįkvepia vilties, o karo veiksmų pabaigos data, regis, vis labiau tolsta. Paprašėme GPT-4o pokalbių roboto pateikti savo prognozę ir ji tikrai nustebino.
Nepaisant to, kad mašininio mokymosi programos geba atlikti gilią analizę, remdamosi internete esančiais duomenimis, ir jų prognozės gali išsipildyti, nerekomenduojama priimti su savo gyvenimu, sveikata ar pinigais susijusių sprendimų remiantis dirbtinio intelekto prognozėmis.
Dirbtinis intelektas atsakė, kad klausimas, kada ir kaip baigsis karas Ukrainoje, yra vienas sunkiausių ir skausmingiausių, tačiau pokalbių robotas bandys pateikti savo prognozę, remdamasis tarptautinių institucijų (ISW, CSIS, RAND Corporation, RUSI) analitika, politologų ir karinių ekspertų vertinimais, ekonominiais ir demografiniais duomenimis, taip pat sąjungininkų nuotaikomis ir vidine padėtimi Rusijoje ir Ukrainoje. Dėl to GPT-4o pateikė kelis variantus, kaip baigsis karas Ukrainoje.
|
„Korėjietiškas“ scenarijus.
Pasak dirbtinio intelekto, tokios įvykių raidos tikimybė, kai frontas bus „įšaldytas“ maždaug dabartinėse pozicijose, yra labai didelė. Kovos gali tęstis lokaliai, tačiau didelių pokyčių nesukels.
Tada Rusija išlaikys okupuotas teritorijas, Ukraina nepripažins praradimo, tačiau situacija bus de facto „išsaugota“.
Ukrainos karinė pergalė.
GPT-4o šią galimybę laiko gana realia, nors su vidutine ar net maža tikimybe viskas priklauso nuo Vakarų paramos.
Nepaisant to, ukrainiečiai laimės, DI nemato jokių galimybių artimiausiu metu grįžti prie 1991 m. sienų. Realesniu jis vadina kai kurių regionų deokupaciją, bet ne Donecko, Luhansko ar Krymo.
Pasak dirbtinio intelekto, 2025 m. daugelis analitikų tokį scenarijų laiko įmanomu tik tuo atveju, jei pasikeis dabartinė jėgų pusiausvyra dėl Rusijos žlugimo arba radikaliai padidės JAV ar ES pagalba.
Taikos susitarimas kompromiso sąlygomis.
Trečiasis scenarijus taps realus, jei Ukraina laikinai sutiks su paliaubomis, oficialiai išlaikydama teritorinio vientisumo atkūrimo kursą. Pokalbių robotas rašo, kad Rusija ir toliau turės vidinių problemų, tačiau ieškos būdo „įšaldyti“ konfliktą be pralaimėjimo.
JAV ar ES parama gali būti teikiama kaip ultimatumas – mainais už sutikimą su Rusijos Federacijos siūlomomis sąlygomis. Analitikų teigimu, toks scenarijus gali būti įgyvendintas 2025–2026 m.
Vidinis Rusijos žlugimas ir staigi karo pabaiga.
Paskutinis variantas, kaip baigsis karas Ukrainoje, yra potenciali valdžios krizė, elito sukilimas arba Rusijos ekonomikos žlugimas dėl sankcijų, dėl kurių karo veiksmai taps neįmanomi, todėl šalis greitai pasiduos. GPT-4o tokį scenarijų laiko mažai tikėtinu, tačiau remiasi analitikų žodžiais. Jie numato tokį scenarijų, bet tikrai ne anksčiau kaip 2026 m. pabaigoje.
Be to, dirbtinis intelektas priėjo prie išvados, kad, jo manymu, karas greičiausiai nesibaigs 2025 m. Realiausias scenarijus yra konflikto tęsimasis be oficialios taikos, tačiau sumažėjus intensyvumui.
Remdamasis Vakarų analitikų nuomonėmis, DI prognozuoja Ukrainos ateitį kaip suverenios ir demokratinės valstybės, nepaisant rimtų pasekmių. Teritorinio vientisumo klausimas nebus išspręstas dešimtmečiais. Pergalė įmanoma, bet ne vienareikšmės Rusijos „karinės kapituliacijos“ forma. Remiantis pokalbių roboto prognoze, tai bus sunkus politinio, diplomatinio, ekonominio spaudimo ir atsparumo kelias.