„Nesimuistykime, dabar mes visi esame rytiniame flange“ – jie jau juda ()
Rusija tikrins NATO reakciją.

© Mil.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Primorsko-Akhtarsk_air_base_28.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vladimiras Putinas netrukus gali išbandyti NATO gynybos pajėgumus, praneša „Financial Times“. Pastebėta didesnė karinių objektų, esančių netoli Aljanso sienos, koncentracija ir modernizacija.
Neseniai NATO generalinis sekretorius Markas Rutte pareiškė, kad Rusija gali būti pasirengusi konfliktui su Aljansu per penkerius metus. „Nesimuistykime, dabar mes visi esame rytiniame flange“, – pažymėjo jis. Panašias nuomones jau ilgą laiką reiškia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Beje, jis nėra vienintelis, kuris mano, kad Putinas nesustos ties Ukraina. Tai taip pat yra priežastis, dėl kurios NATO nusprendė padidinti Aljanso šalių gynybos išlaidų ribą iki 5 proc. BVP.
Vienas iš svarbiausių įvykių šiame kontekste buvo Suomijos įstojimas į NATO 2023 m. Palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusija sureagavo į šį faktą, intensyvindama savo veiksmus, pavyzdžiui, aplink Levašovo, Kamienkos ir Olenios oro uostus. Tačiau tai dar ne viskas, nes taip pat buvo modernizuoti Petrozavodsko ir Severomorsk-1 oro uostai, esantys atitinkamai 175 km nuo sienos su Suomija ir 120 km nuo Norvegijos.
|
Suomijos įstojimas į NATO beveik dvigubai išplėtė rytinio flango sieną. Šiuo metu ji driekiasi nuo Arkties iki Baltarusijos ir yra apie 2600 km ilgio. Britų dienraštis nurodė, kad būtent šis regionas yra Vladimiro Putino dėmesio centre. Be to, nesilpstantis klausimas šiame kontekste yra Jungtinių Valstijų įsitraukimas.
Neseniai Europa galėjo pajusti sumišimą po Donaldo Trumpo žodžių, kad „5 straipsnis gali būti interpretuojamas“. Tačiau Hagos viršūnių susitikime JAV prezidentas užtikrino apie vienybę su sąjungininkais. Daugelis Europos šalių pradėjo žymiai didinti savo karinį potencialą dar gerokai prieš NATO sprendimą. Čia verta paminėti Lenkiją, Baltijos šalis ar jau minėtą Suomiją.
„Visi norime atgrasyti Rusiją, parodydami jėgą, didindami savo pajėgumus. Bet kita vertus, tam tikru momentu Putinas skaičiuos, ar gali laimėti. Turime užtikrinti, kad jis suklystų“, – teigė vienas Europos pareigūnas interviu „Financial Times“.