„Patriot“, GMLRS „Stinger“, AIM-7, HIMARS, „Hellfire“. Ar tai pakeis karo eigą? ()
Pentagonas „persvarsto savo požiūrį“.
© US Army (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AGM-114HellfireHMMWV.jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas kreipėsi į piliečius, komentuodamas situaciją dėl amerikietiškų ginklų tiekimo nutraukimo.
Savo „Telegram“ žinutėje jis pažymėjo, kad ukrainiečiai neturėtų panikuoti ir emociškai reaguoti į garsias žiniasklaidos antraštes.
„Mes dirbame, mažiau apmąstykite „garsias“ antraštes apie gynybos pramonę, tik oficiali informacija turi svorį“, – rašė A. Jermakas.
A. Jermakas neatskleidė tikrosios amerikietiškų ginklų tiekimo situacijos detalių. Tuo tarpu, kaip pranešė „Financial Times“, Jungtinės Valstijos birželio pradžioje nusprendė laikinai įšaldyti ginklų tiekimą Ukrainai, tačiau tai įsigaliojo tik liepos 2 d.
|
Be to, dalis karinės pagalbos jau buvo pakeliui, kai Pentagonas sustabdė procesą. Leidinyje teigiama, kad sustabdymas paveikė dešimtis PAC-3 priešlėktuvinių raketų, skirtų „Patriot“ sistemoms, „Stinger“ nešiojamas oro gynybos sistemas, didelio tikslumo artilerijos sviedinius, daugiau nei 100 „Hellfire“ ir AIM raketų, skirtų NASAMS sistemoms ir F-16 naikintuvams, taip pat prieštankinių granatsvaidžių ir apie 250 GMLRS raketų, skirtų HIMARS ir M270 MLRS sistemoms.
Baltieji rūmai atsisakė komentuoti, kokių tipų ginklai buvo sustabdyti, o Pentagonas teigė, kad jis toliau ieško galimybių padėti Ukrainai, tačiau „persvarsto savo požiūrį“ dėl didėjančios įtampos tarptautinėje arenoje.