Baltijos jūroje „plaukiojantis Pentagonas“. „Turėjom kontaktą su Rusijos lėktuvais“ (Video)  ()

Šių metų naujovė buvo „nepilotuojamų sistemų integracija“.


„USS Mount Whitney“
„USS Mount Whitney“
© U.S. Navy photo by Photographer's Mate 2nd Class Sarah Bir (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:US_Navy_050827-N-9197B-234_The_USS_Mount_Whitney_(LCC_20),_is_underway_with_Sail

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ketvirtadienį amerikiečių vadovavimo ir kontrolės laivas „USS Mount Whitney“ prisišvartavo Frihamneno uoste Stokholme. Laivas, vadinamas „plaukiojančiu Pentagonu“, jau mėnesį patruliuoja Baltijos jūroje, dalyvaudamas NATO pratybose „BALTOPS 25“.

„Turėjome sąveikos su netoliese skraidančiais Rusijos lėktuvais“, – Švedijos televizijai SVT pateiktame pranešime atskleidė laivo vadas kapitonas Colinas Price'as.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
3116 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Beveik 200 metrų ilgio „USS Mount Whitney“ aprūpintas vadovavimo, ryšių ir kontrolės sistemomis. Šis dalinys nėra kovinis, nors turi ginklų ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelę. Ketvirtadienį į laivą buvo pakviesti 300 kariškių, politikų ir diplomatų.

C. Price'as amerikiečių laivo buvimą Baltijos jūroje pavadino „sąjungininkų vienybės demonstravimu“.

 

Birželį USS „Mount Whitney“ dalyvavo tarptautinėse NATO globojamose pratybose „BALTOPS 25“. Šių metų manevruose dalyvavo daugiau nei 50 laivų, 25 orlaiviai ir 9000 karių iš 16 šalių, įskaitant Lenkiją.

Pasak Švedijos ginkluotųjų pajėgų, pratybose buvo nagrinėjamas „bendras NATO gebėjimas atgrasyti pasaulinių tiekimo grandinių žlugdymą ir grėsmes ryšiams bei prekybos keliams“. Šių metų naujovė buvo „nepilotuojamų sistemų integracija“. Be kita ko, Švedijos karinis jūrų laivynas į Baltijos jūrą pasiuntė povandeninį laivą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(0)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()