„Sensacija. F-16 numuša balistiką“  ()

Pašalinti poreikį papildomai modifikuoti orlaivius.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© cagrikarip (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/illustrations/ai-generated-f-16-fighting-falcon-8447510/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV pavyko numušti balistinę raketą iš F-16: kodėl ji nebuvo pradėta masiškai naudoti

Nors daugelis mano, kad neįmanoma numušti balistinės raketos iš F-16 naikintuvo, JAV tai pavyko padaryti pagal vieną iš tyrimų programų. Tačiau tam būtinos sąlygos pasirodė esančios tokios, kad buvo nuspręsta atsisakyti šios technologijos ir jos nenaudoti serijiniu būdu, rašo „Defense Express“ analitikai.

Viskas prasidėjo nuo JAV noro perimti balistines raketas naudojant orlaivius. Tuo pačiu metu buvo planuojama naudoti esamas oras-oras raketas.

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
2573 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

Taigi, naująją priešraketinę sistemą reikėtų naudoti beveik iš bet kurio amerikiečių naikintuvo – F-16, F-15, F/A-18, F-22 ir F-35, taip pat iš bepiločio orlaivio MQ-9 Reaper. Tai turėjo suteikti labai didelį naudojimo lankstumą ir pašalinti poreikį papildomai modifikuoti orlaivius.

2007 m. atliktų bandymų rezultatas – dvi trumpojo nuotolio AIM-9X oras-oras raketos su NCADE nukreipimo galvutėmis perėmė balistinę raketą. Paleidimo platforma buvo naikintuvas F-16.

Kas nutiko ne taip?

Tuo metu analitikai pažymėjo, kad norint, jog tokia antiraketa sėkmingai numuštų orlaivį, ji turėtų būti 160 km spinduliu nuo balistinės raketos paleidimo vietos. Tačiau 2012 m., remiantis naujais perskaičiavimais, reikalingas nuotolis buvo sumažintas iki 50 km.

 

Be to, remiantis JAV Nacionalinės tyrimų tarybos skaičiavimais, balistinė raketa pradeda greitėjimo fazę per aukštai, kad galėtų būti perimta per greitėjimo fazę, o tai rimtai apriboja numušimo galimybę ir kelia pavojų naikintuvo platformai.

„Tai yra, buvo gauta labai nišinė antiraketa, kurios trūkumai kilo iš jos koncepcijos. Taigi, perėmimas iš orlaivio balistinės raketos kilimo etape buvo nepalankus, palyginti su tradiciniais priešlėktuviniais ginklais, tokiais kaip „Patriot PAC-3 MSE“, – pažymi „Defense Express“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()