„Daugiau kaip 8 000 km. Pasiekė Kamčiatką. Smūgis?“ ()
„Mūsų užduotis – užkirsti kelią.“
.png)
© @Ekrano kopija
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ketvirtaisiais metais vadinamoji „SKO“ pasiekė Kamčiatką, atokiausią Rusijos Federacijos regioną, esantį už 7 tūkst. km nuo fronto. Ten jie pradėjo blokuoti internetą, bijodami Ukrainos dronų atakos. Apie tai pranešė Rusijos žiniasklaida, praneša „Dialog.UA“.
Rusijos Kamčiatkos regione pradėtas riboti mobilusis internetas, nurodant „sabotažo grėsmę“. Pasak regiono gubernatoriaus Vladimiro Solodovo, šis sprendimas buvo priimtas kaip dalis priemonių, skirtų apsaugoti strategiškai svarbius objektus, įskaitant Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno bazę Viliučinske.
|
„Mūsų užduotis – užkirsti kelią ir padaryti neįmanomą sabotažo vykdymą Kamčiatkos krašto teritorijoje. Dėl to įvesti apribojimai, įskaitant navigaciją Avačos įlankoje, interneto naudojimą ir geolokaciją“, – sakė Rusijos Federacijos gubernatorius.
Pasak gubernatoriaus, tokios priemonės yra būtinos siekiant „užtikrinti gyventojų saugumą“. Regiono valdžia taip pat pabrėžė, kad interneto ryšio sutrikimai yra laikini ir skirti užkirsti kelią galimoms grėsmėms.
Pažymėtina, kad Kamčiatka yra nutolusi daugiau nei 8 tūkstančius kilometrų nuo Ukrainos ir realaus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgio tikimybė šioje teritorijoje yra itin maža. Nepaisant to, regione pradėti taikyti tie patys „saugumo protokolai“ kaip ir centrinėje Rusijos dalyje, kur iš tikrųjų skraido Ukrainos dronai.
Panašūs apribojimai jau anksčiau buvo įvesti Primorės krašte. Ten taip pat buvo išjungtas mobilus internetas, teigiant, kad tokios priemonės neva įvedamos „visoje Rusijoje“. Tolimųjų Rytų valdžia ėmė aktyviau reaguoti po gegužės mėnesį Desantnajos įlankoje netoli Vladivostoko įvykusių sprogimų serijos, taip pat po Vakarų žiniasklaidoje pasirodžiusių publikacijų apie galimą Ukrainos operaciją prieš Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno objektus.
Ekspertų teigimu, šios priemonės ne tiek apsaugo, kiek destabilizuoja kasdienį gyvenimą ir neleidžia piliečiams naudotis pagrindinėmis skaitmeninėmis paslaugomis.
Akivaizdu, kad Kamčiatkoje realios Ukrainos sabotažo grėsmės nėra, tačiau „karinės signalizacijos“ naudojimas informaciniais tikslais leidžia išplėsti represines priemones net ir atokiausiuose Rusijos Federacijos kampeliuose.