„Visiškas sienų uždarymas.“ Drebinantys įvykiai Rusijoje ()
Geležinė uždanga nusileidžia.

© Saeima (CC BY-SA 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Daiga_Mieriņa_vizītē_apmeklē_valsts_pierobežu_2024.gada_12.aprīlis_-_Daiga_Mierina_border_visit,_Latvia,_12_April_2024_-_10.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos Valstybės Dūmoje ir karo šalininkų Z-bendruomenėje aktyviai diskutuojama apie naujus apribojimus piliečiams keliauti į užsienį, o tai gali būti visiško sienų uždarymo pradžia.
Kremlius, matyt, ketina sustiprinti Rusijos izoliaciją. Dabar į akiratį pateko užsienio turizmas. Valstybės Dūmos turizmo komiteto pirmininkas Sangadžis Tarbajevas leido galimybę įvesti specialų mokestį už keliones į užsienį.
Apie tai praneša Dialog.UA.
Interviu leidiniui „Abzats“ Tarbajevas pažymėjo, kad papildomas 200–300 rublių priedas prie kiekvienos užsienio kelionės gali atnešti biudžetui iki 7 mlrd. rublių per metus. Tuo tarpu, kaip teigia deputatas, mokėti turės ne patys turistai, o kelionių organizatoriai, bet tai, akivaizdu, atsilieps kelionių kainoms.
|
Šių pareiškimų fone suaktyvėjo karo šalininkų „Telegram“ kanalai, kurie nuėjo žymiai toliau. Jie atvirai kaltina turistus, ypač renkantis Turkiją, pagalba priešui. Z-kanalas „Dva majora“ (Du majorai), turintis daugiau nei milijoną prenumeratorių, skelbia šūkį: „Pailsėjęs Turkijoje – padėjai Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.“ Autoriai yra įsitikinę, kad pinigai, kuriuos rusai palieka Ankaroje, netiesiogiai finansuoja Ukrainos kariuomenę.
Tuo tarpu politologas Borisas Pastuchovas šią iniciatyvą sieja su galimu išvykimo vizų įvedimu, vadindamas tai bandymu „palaipsniui riboti judėjimo laisvę“.
„Viskas gali prasidėti nuo paprasto mokesčio, o baigtis privalomu leidimu išvykti“, – pažymėjo jis.
Nuo pat visapusiško karo pradžios 2022 m. rusų teisės išvykti į užsienį yra sistemingai ribojamos. 2023 m. Kremlius apribojo aukštų pareigūnų, turinčių prieigą prie valstybės paslapčių, išvykimą. Nuo 2024 m. Rusijos parlamentarai privalo derinti keliones į užsienį, o žmonėms, gavusiems šaukimą į karo prievolės vykdymo skyrių, išvykti į užsienį visiškai draudžiama.
Visos šios priemonės liudija Kremliaus ketinimą susigrąžinti piliečių judėjimo kontrolę. „Turizmo mokesčio“ idėja gali tapti pirmuoju žingsniu kuriant naują kelionių filtravimo ir tvirtinimo sistemą, primenančią sovietinius laikus.