Masiškai didinama karinė galia. Atakų skaičius padidėjo 10 kartų (Video) ()
RF paleido daugiau nei 20 000 dronų.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=8H59Ya5_J5A
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šiais metais Rusijos armija į Ukrainos miestus paleido daugiau nei 20 000 dronų, todėl civilių aukų skaičius išaugo apie 40 %. Oro smūgiai tapo mirtingesni ir plataus masto nuo gegužės mėnesio, kai prasidėjo derybos dėl paliaubų.
Birželį Ukrainą užpuolė rekordinis skaičius atakos dronų (5 429), o nuo metų pradžios Rusijos armija į jos teritoriją paleido 20 100 dronų, rodo JK įsikūrusio Informacijos atsparumo centro (CIR) ir „The Wall Street Journal“ skaičiavimai. Palyginimui, 2024 m. pirmąjį pusmetį buvo paleista 2 315 dronų.
Atakos bepiločiai, modifikuoti Irano „Shahed“ dronai, tapo modernesni. Pavyzdžiui, dabar jie gali skristi dideliame aukštyje, kuris yra už mobiliųjų oro gynybos brigadų kulkosvaidžių veikimo nuotolio, o tada pikiruodami bombarduoti pastatą.
Ir jei anksčiau ukrainiečiams pavykdavo neutralizuoti didžiąją daugumą įrenginių, tai šiemet numušimo rodiklis daugiausia siekė 50–60 % (nors dabar tarp dronų yra daug „masalų“, klaidingų taikinių): mažiausia vertė buvo gegužę – 47,2 %, didžiausia birželį – 87,6 %. Skirtingai nuo dronų, į Ukrainą paleistų sparnuotųjų ir balistinių raketų skaičius, palyginti su 2024 m. pirmuoju pusmečiu, sumažėjo maždaug perpus, remiantis CIR duomenimis, tačiau jų numušimo rodiklis yra mažesnis – nuo 3,4 % kovo mėnesį iki 48 % birželio mėnesį.
|
Kartu su intensyvėjančiu bombardavimu, padidėjo ir aukų skaičius. Nuo 2024 m. gruodžio 1 d. iki 2025 m. gegužės 31 d. žuvo mažiausiai 968 civiliai, 4807 žmonės buvo sužeisti, neseniai pranešė JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras. Tai 37 % daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.
Įskaitant birželį, šiais metais Rusijos smūgių aukų skaičius jau viršijo 1000, sakė JK delegacijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje vadovo pavaduotojas Jamesas Fordas: tai buvo ne tik intensyviausios karo oro atakos, bet ir vienos iš kruviniausių. Birželio 24 d. įvykdyto smūgio prie Dnipro upės metu žuvo 20 civilių, daugiau nei 270 buvo sužeista, o mokyklos ir ligoninės buvo apgadintos.
O birželio 16–17 d. įvykdyto siaubingo smūgio Kyjivui metu buvo sunaikintas gyvenamasis pastatas, žuvo 30 civilių ir 172 buvo sužeisti.
Stipriausias smūgis – „gėdingas rekordas“, sakė J. Fordas, įvyko birželio 29 d. naktį, kai buvo paleisti 537 dronai: 477 „Shahed“ klasės atakos dronai ir jų imitatoriai, taip pat 60 skirtingų raketų, įskaitant balistines raketas „Iskander“, hipergarsines raketas „Kinžal“, sparnuotąsias raketas „Ch-101“ ir „Kalibr“ bei priešlėktuvines raketas S-300.
Iš tiesų, nuo gegužės 16 d., kai buvo atnaujintos tiesioginės paliaubų derybos tarp jos ir Ukrainos, Rusija vykdo stipriausius karo oro smūgius, teigė J. Fordas: „Tai dar vienas įrodymas, kad Maskva vis dar nėra pasiruošusi taikai.“
Orlaivių gamyba Rusijoje gegužę, palyginti su balandžio mėn., išaugo beveik 17 % ir 1,6 karto, palyginti su vidutiniu 2024 m. mėnesiniu rodikliu, neseniai ataskaitoje apie pramonės gamybos dinamiką patvirtino vyriausybei artimas Makroekonominės analizės ir trumpalaikių prognozių centras (CMASF).