Masiškai didinama karinė galia. Atakų skaičius padidėjo 10 kartų (Video)  ()

RF paleido daugiau nei 20 000 dronų.


Rusijos ataka
Rusijos ataka
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=8H59Ya5_J5A

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiais metais Rusijos armija į Ukrainos miestus paleido daugiau nei 20 000 dronų, todėl civilių aukų skaičius išaugo apie 40 %. Oro smūgiai tapo mirtingesni ir plataus masto nuo gegužės mėnesio, kai prasidėjo derybos dėl paliaubų.

Birželį Ukrainą užpuolė rekordinis skaičius atakos dronų (5 429), o nuo metų pradžios Rusijos armija į jos teritoriją paleido 20 100 dronų, rodo JK įsikūrusio Informacijos atsparumo centro (CIR) ir „The Wall Street Journal“ skaičiavimai. Palyginimui, 2024 m. pirmąjį pusmetį buvo paleista 2 315 dronų.

Atakos bepiločiai, modifikuoti Irano „Shahed“ dronai, tapo modernesni. Pavyzdžiui, dabar jie gali skristi dideliame aukštyje, kuris yra už mobiliųjų oro gynybos brigadų kulkosvaidžių veikimo nuotolio, o tada pikiruodami bombarduoti pastatą.

Ir jei anksčiau ukrainiečiams pavykdavo neutralizuoti didžiąją daugumą įrenginių, tai šiemet numušimo rodiklis daugiausia siekė 50–60 % (nors dabar tarp dronų yra daug „masalų“, klaidingų taikinių): mažiausia vertė buvo gegužę – 47,2 %, didžiausia birželį – 87,6 %. Skirtingai nuo dronų, į Ukrainą paleistų sparnuotųjų ir balistinių raketų skaičius, palyginti su 2024 m. pirmuoju pusmečiu, sumažėjo maždaug perpus, remiantis CIR duomenimis, tačiau jų numušimo rodiklis yra mažesnis – nuo ​​3,4 % kovo mėnesį iki 48 % birželio mėnesį.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
4255 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Kartu su intensyvėjančiu bombardavimu, padidėjo ir aukų skaičius. Nuo 2024 m. gruodžio 1 d. iki 2025 m. gegužės 31 d. žuvo mažiausiai 968 civiliai, 4807 žmonės buvo sužeisti, neseniai pranešė JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras. Tai 37 % daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

 

Įskaitant birželį, šiais metais Rusijos smūgių aukų skaičius jau viršijo 1000, sakė JK delegacijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje vadovo pavaduotojas Jamesas Fordas: tai buvo ne tik intensyviausios karo oro atakos, bet ir vienos iš kruviniausių. Birželio 24 d. įvykdyto smūgio prie Dnipro upės metu žuvo 20 civilių, daugiau nei 270 buvo sužeista, o mokyklos ir ligoninės buvo apgadintos.

O birželio 16–17 d. įvykdyto siaubingo smūgio Kyjivui metu buvo sunaikintas gyvenamasis pastatas, žuvo 30 civilių ir 172 buvo sužeisti.

Stipriausias smūgis – „gėdingas rekordas“, sakė J. Fordas, įvyko birželio 29 d. naktį, kai buvo paleisti 537 dronai: 477 „Shahed“ klasės atakos dronai ir jų imitatoriai, taip pat 60 skirtingų raketų, įskaitant balistines raketas „Iskander“, hipergarsines raketas „Kinžal“, sparnuotąsias raketas „Ch-101“ ir „Kalibr“ bei priešlėktuvines raketas S-300.

 

Iš tiesų, nuo gegužės 16 d., kai buvo atnaujintos tiesioginės paliaubų derybos tarp jos ir Ukrainos, Rusija vykdo stipriausius karo oro smūgius, teigė J. Fordas: „Tai dar vienas įrodymas, kad Maskva vis dar nėra pasiruošusi taikai.“

Orlaivių gamyba Rusijoje gegužę, palyginti su balandžio mėn., išaugo beveik 17 % ir 1,6 karto, palyginti su vidutiniu 2024 m. mėnesiniu rodikliu, neseniai ataskaitoje apie pramonės gamybos dinamiką patvirtino vyriausybei artimas Makroekonominės analizės ir trumpalaikių prognozių centras (CMASF).

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(1)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()