„Priimta slapta.“ Pasaulis ūžia apie „Taurus“ (Video) ()
Bundesveras susilaiko nuo viešų pareiškimų.
© Boevaya mashina, CC BY-SA 3.0 DE | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Taurus_KEPD-350_demonstrator_at_SIAF-2022.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Taurus“ perdavimas turės labiau simbolinę reikšmę, nes kalbame apie nedidelę partiją.
Ukraina jau keletą metų laukia „Taurus“ sparnuotųjų raketų iš Vokietijos. Diskusijos apie jų perdavimo galimybę prasidėjo esant kancleriui Olafui Scholzui, o vadovaujant Friedrichui Merzui, tema vėl įgavo pagreitį.
Nepaisant ilgos pauzės, raketų tiekimo tikimybė išlieka – tačiau procesas gali vykti uždaru formatu.
Politikos mokslininkas ir Analizės ir strategijų centro vadovas Igoris Čalenko „24 kanale“ pažymėjo, kad Bundesveras susilaiko nuo viešų pareiškimų apie naujų pagalbos paketų turinį, todėl teigiamas sprendimas perduoti „Taurus“ Ukrainai gali būti priimtas slapta.
|
Prancūzija, anot jo, elgiasi panašiai. Dauguma Ukrainos partnerių, įskaitant NATO nares, greičiausiai laikysis tos pačios atsargios strategijos. Tai patvirtina, kad „Taurus“ tema nėra išbraukta iš darbotvarkės ir nėra nesėkminga, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. I. Čalenko pabrėžė, kad F. Merzo vyriausybė 2024 m. beveik padvigubino Ukrainai karinį finansavimą – nuo 4 iki 9 milijardų eurų.
Reikšminga dalis skiriama tiesiogiai Ukrainos gynybos pramonei. Vokietijos kancleris su prezidentu Volodymyru Zelenskiu taip pat aptarė Ukrainos kariuomenės mokymo dirbti su „Taurus“ raketomis klausimą.
Vokietijos pusės teigimu, mokymai bus ilgi ir techniškai sudėtingi – jie gali užtrukti mažiausiai šešis mėnesius. I. Čalenka patikslino, kad nereikia tikėtis masinio „Taurus“ tiekimo.
Tai labiau simbolinis politinis gestas. Pačios raketos yra panašios į britų „Storm Shadow“ ir prancūzų SCALP, tačiau Vokietijai tai būtų svarbus žingsnis – net kelių dešimčių raketų perdavimas jau turėtų didelę politinę reikšmę.
Santykiuose tarp Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono ir naujojo JK ministro pirmininko Keiro Starmerio atsirado pirmieji įtampos ženklai, kurie gali kelti grėsmę vadinamosios „norinčiųjų koalicijos“ – Ukrainą aktyviai remiančios šalių grupės – vienybei. Apie tai praneša „Politico“.