Kelio atgal nėra. Pradeda ruoštis fronto žlugimui  ()

Labai trūksta karių, nepaisant mobilizacijos ir didelių išmokų.


Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=1087035596942851&set=pcb.1087035623609515

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vladimiras Putinas įsitikinęs, kad Rusijos armija įgauna pranašumą prieš Ukrainos kariuomenę ir situacija mūšio lauke netrukus gali radikaliai pasikeisti.

Nepaisant pastarosiomis dienomis parodyto susierzinimo dėl V. Putino nelankstumo, Donaldas Trumpas per pastaruosius šešis mėnesius nieko nepadarė, kas paskatintų jį pakeisti savo planus užgrobti Ukrainą: jis nesuteikė ukrainiečiams didelio masto karinės pagalbos, netaikė Rusijai griežtų sankcijų ir nevykdė Maskvos norų.

V. Putinas mano, kad Ukrainos gynyba ateinančiais mėnesiais gali žlugti,The New York Times“ sakė du Kremliui artimi asmenys.

Pasak jų, atsižvelgiant į spartėjantį Rusijos armijos puolimą, V. Putinas įsitikinęs, kad dabar negalima kalbėti apie kovų nutraukimą be didelių Ukrainos nuolaidų.

Jis buvo pasiruošęs tam, kad D. Trumpo kantrybė išseks, ir suprato, kad po šešių mėnesių neveiklumo jis gali įvesti naujas sankcijas, teigia NYT šaltiniai.

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
4331 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

Ir nors, anot jų, V. Putinui patiko bendrauti su D. Trumpu, kuris nutraukė trejus metus trukusią politinę blokadą tarp Vakarų ir Rusijos, jis yra pasirengęs rizikuoti šių santykių pablogėjimu dėl savo pagrindinio tikslo – pavergti Ukrainą.

Kartu, anot vieno iš laikraščio pašnekovų, V. Putinas tikisi, kad jam pavyks susitarti su D. Trumpu dėl sankcijų sušvelninimo, kai ateityje jis pagaliau bus pasiruošęs nutraukti karą.

Pastarosiomis dienomis D. Trumpas pradėjo rodyti akivaizdų susierzinimą dėl V. Putino pozicijos.

Rusijos lyderis daug kalba „nesąmonių“, jis „visada labai malonus, bet visa tai pasirodo esant beprasmiška“, – antradienį apibendrino D. Trumpas, kuris nuo vasario šešis kartus kalbėjosi telefonu su V. Putinu. Paklaustas apie galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai, jis atsakė: „Svarstau“.

Senatorius Lindsey Grahamas, įstatymo projekto dėl 500% tarifų šalims, perkančioms rusiškus energijos išteklius, bendraautoris, teigė, kad prezidentas dabar remia dokumento propagavimą. „D. Trumpas man pasakė, kad laikas veikti, tad štai ir pradedame“, – sakė L. Grahamas.

 

Tačiau anksčiau D. Trumpas skundėsi, kad nepaisant jo bandymų derėtis dėl taikos ar bent jau paliaubų, V. Putinas toliau bombarduoja Ukrainą, ir netgi viešai ragino jį liautis.

Po Rusijos ir Ukrainos delegacijų susitikimo D. Trumpas pareiškė, kad „po dviejų savaičių“ Baltieji rūmai supras, ar Maskva pasirengusi rimtai aptarti taikos susitarimą. Nuo to laiko praėjo penkios savaitės.

V. Putino elgesys suprantamas, sako Stefanas Meisteris, Rusijos ekspertas Vokietijos užsienio santykių taryboje: „tam tikru mastu V. Putinas yra labai racionalus. Jei kita pusė jam nekelia vis didesnių išlaidų, kodėl jis turėtų keisti savo elgesį?“

Rusijos armija dabar žengia į priekį Ukrainoje sparčiausiai nuo 2024 m. rudens, rodo Ukrainos OSINT projektas „DeepState“.

 

Padedama Šiaurės Korėjos, išstūmusi Ukrainos dalinius iš Kursko srities, ji pasiuntė 50 000 karių grupę užimti Sumų srities.

Tiesa, puolimas ten sustojo, tačiau Donbase Rusijos daliniams pavyko apsupti Konstantinivką iš trijų pusių. Kartu su Pokrovsku (kurio okupantai negalėjo užimti nuo 2024 m. rugpjūčio mėn.), tai yra svarbus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų tiekimo punktas Donecko srityje.

Jei jis kris, Rusijos armijai atsivers kelias į paskutinius kelis daugiau ar mažiau didelius Donecko srities miestus, tokius kaip Družkivka, Kramatorskas ir Slavianskas.

Konstantinivką ginantiems kariams gresia apsuptis, ypač po to, kai Rusijos armija įgijo pranašumą dronų kare. Naudodama dronus su šviesolaidiniais kabeliais, kurių negalima slopinti elektroniniu karu, ji iš esmės įtvirtino oro kontrolę ir nuolat apšaudo tiek Ukrainos pozicijas fronto linijose, tiek maršrutus, kuriais pristatoma amunicija ir pastiprinimas.

 

Kai kurie Rusijos daliniai netgi įžengė į Dnipropetrovsko srities teritoriją.

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms labai trūksta karių, nepaisant mobilizacijos ir didelių išmokų samdomiems kariams, armija pildoma labai lėtai.

Tuo tarpu Rusijos fronto linijos ir fronto pajėgos bent jau ne mažinamos, o greičiausiai didėja, teigia socialinių ir ekonominių analitikų Sergejus Šelinas: „režimas nerodo paniško susirūpinimo dėl samdinių verbavimo. Net premijų didinimas sustojo jau kelis mėnesius...

Režimas jau suvirškino pusantro milijono karių, ir jei jam reikės dar milijono ar pusantro milijono, jis tikriausiai juos ras... [Šio] kiekio... jam gali pakakti ne tik šiems metams, bet galbūt net ir kitiems.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(2)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()